Yükleniyor...

Ripple (XRP) Avukatı: SEC, Ripple’ın ABD Dışındaki Ortaklarını Sindirmeye Çalışıyor

Yargıç Yargıç Sarah Netburn'e 16 Nisan'da yazdığı mektupta Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen'i temsil eden avukatlar, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun denizaşırı kuruluşlardan belge almak için keşif sürecinde yabancı menkul kıymetler düzenleyicilerine en az 11 Mutabakat Zaptı (MOU) talebinde bulunduğunu iddia ediyor.

ripple xrp avukati sec ripplein abd disindaki ortaklarini sindirmeye calisiyor

Yargıç Yargıç Sarah Netburn’e 16 Nisan’da yazdığı mektupta Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen’i temsil eden avukatlar, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun denizaşırı kuruluşlardan belge almak için keşif sürecinde yabancı menkul kıymetler düzenleyicilerine en az 11 Mutabakat Zaptı (MOU) talebinde bulunduğunu iddia ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Avukatlar, SEC’nin Ripple’ın ABD dışındaki ortaklarını zor durumdaki şirketle bağlarını koparmaları için sindirmeye çalıştığını iddia ediyorlar:

“SEC’in şüphesiz farkında olduğu gibi (ve belki de SEC’in amacı budur), yerel düzenleyicileri dahil etmek ve bu düzenleyicilerin zorunlu sürecini başlatmaya çalışmak sadece uygunsuz olmakla kalmayıp, aynı zamanda bu kurumları Ripple ile iş yapmaya devam etmekten caydıran bir gözdağı taktiği anlamına da gelir.”

Savunma, mahkemeden SEC’in yetki alanı dışında keşif yapmasını engelleyerek konuyla ilgili gayri resmi bir konferans talep ediyor.

Ayrıca SEC’yi, Ripple’ın yabancı meslektaşlarıyla iletişimini tümüyle yönetmesine izin vermeyerek federal kuralları ihlal etmekle suçluyor.

Garlinghouse’a göre, Ripple müşterilerinin yaklaşık %95’i ABD’de yer almıyor. San Francisco merkezli şirket, Ripple’ın SEC ile anlaşmasından bu yana dünyanın dört bir yanındaki finans kurumlarıyla 20’den fazla ortaklık imzaladı.

Bununla birlikte, ABD’de ise sorunlar yaşamaya devam etti ve geçen ay, Dallas merkezli MoneyGram, yasal çıkmaz nedeniyle blokzinciri deviyle bağlarını kalıcı olarak kesmeye karar verdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x