Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Ripple (XRP) Ripple (XRP) ve SEC Davasında Neler Yaşanabilir, Dava 2023'e Kadar Uzar mı?

Ripple (XRP) ve SEC Davasında Neler Yaşanabilir, Dava 2023’e Kadar Uzar mı?

ABONE OL:google-news

ABD’li avukat Jeremy Hogan, SEC ile Ripple anlaşmasının olası senaryolarından bahsetti. Ona göre herhangi bir anlaşmaya varılmazsa, dava 2023’e kadar bile uzayabilir.

ABD’deki Hogan&Hogan hukuk bürosu avukatı Jeremy Hogan, 22 Şubat’ta gerçekleşmesi planlanan ön duruşmayla ilgili bir Youtube videosunda SEC ile Ripple davasını ele aldı. Hogan, avukatlık deneyimine dayanarak videosunda tüm süreçlerin ne kadar süreceğini açıkladı. Öncelikle, Ripple ve SEC’in gönderilen belgeler hakkında soru sorabileceği gerçek bir tarih olan “keşif süreci”nin önemini vurguladı. Bu aşamada taraflar birbirinden karşılıklı olarak bilgi ve belge talep edebilecek.

Hogan, SEC’in daha sonra Ripple‘dan kripto paralarının ayrıntılarını isteyeceğini açıkladı. Bu aşama sekiz ila dokuz ay içinde tamamlanacak ve her iki tarafın avukatları anlaşmanın sonucuna karar verecek. Her avukat sunulan belgeleri inceleyecek ve davayı kazanma olasılığını belirleyecektir. Bir sonuca varılırsa, her iki taraf da bir anlaşmaya varabilir. İddialara göre Ripple şansını düşük görürse bu anlaşmayı kabul edebilir.

2023’e Kadar Uzayabilir

Hogan’a göre ikinci seçenek ise keşif aşamasında gerçekleşebilir. Burada her iki taraf da uzlaşma sağlayabilir. Üçüncü senaryo ise çözüme ulaşılmaması ihtimali üzerine. Eğer çözüme ulaşılamazsa, vaka Ekim 2021’e kadar sürebilir. “Pozitif hareket” için bir son tarih belirlenir. Ancak, 2021’in sonlarına doğru özet bir karara varılabilir.

Son aşamada, tüm taraflar arasında bir anlaşmaya varılmazsa ve kaybeden taraf başka bir görüşme talep ederse Ripple davası 2023’e kadar uzatılabilir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar