Yükleniyor...

Ripple (XRP) ve SEC Davasında Neler Yaşanabilir, Dava 2023’e Kadar Uzar mı?

ABD'li avukat Jeremy Hogan, SEC ile Ripple anlaşmasının olası senaryolarından bahsetti.

sec ripple xrp dava

ABD’li avukat Jeremy Hogan, SEC ile Ripple anlaşmasının olası senaryolarından bahsetti. Ona göre herhangi bir anlaşmaya varılmazsa, dava 2023’e kadar bile uzayabilir.

ABD’deki Hogan&Hogan hukuk bürosu avukatı Jeremy Hogan, 22 Şubat’ta gerçekleşmesi planlanan ön duruşmayla ilgili bir Youtube videosunda SEC ile Ripple davasını ele aldı. Hogan, avukatlık deneyimine dayanarak videosunda tüm süreçlerin ne kadar süreceğini açıkladı. Öncelikle, Ripple ve SEC’in gönderilen belgeler hakkında soru sorabileceği gerçek bir tarih olan “keşif süreci”nin önemini vurguladı. Bu aşamada taraflar birbirinden karşılıklı olarak bilgi ve belge talep edebilecek.

Hogan, SEC’in daha sonra Ripple’dan kripto paralarının ayrıntılarını isteyeceğini açıkladı. Bu aşama sekiz ila dokuz ay içinde tamamlanacak ve her iki tarafın avukatları anlaşmanın sonucuna karar verecek. Her avukat sunulan belgeleri inceleyecek ve davayı kazanma olasılığını belirleyecektir. Bir sonuca varılırsa, her iki taraf da bir anlaşmaya varabilir. İddialara göre Ripple şansını düşük görürse bu anlaşmayı kabul edebilir.

2023’e Kadar Uzayabilir

Hogan’a göre ikinci seçenek ise keşif aşamasında gerçekleşebilir. Burada her iki taraf da uzlaşma sağlayabilir. Üçüncü senaryo ise çözüme ulaşılmaması ihtimali üzerine. Eğer çözüme ulaşılamazsa, vaka Ekim 2021’e kadar sürebilir. “Pozitif hareket” için bir son tarih belirlenir. Ancak, 2021’in sonlarına doğru özet bir karara varılabilir.

Son aşamada, tüm taraflar arasında bir anlaşmaya varılmazsa ve kaybeden taraf başka bir görüşme talep ederse Ripple davası 2023’e kadar uzatılabilir.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Ercüment
Ercüment
3 yıl önce

bende aldım umarım biran önce olumlu olarak sonuçlanır. 5000 tl lik bir alım yaptım.

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x