Yükleniyor...

Ripple’ın Ortağı MoneyGram, En Büyük İslami Banka İle Anlaşmaya Vardı

Ripple'ın ortağı, Teksas merkezli para transfer şirketi MoneyGram, 88 milyar dolarlık varlık yönetiminden sorumlu İslami bankacılık kurumu Al Rajhi Bank ile anlaşma imzaladı.

moneygram ripple

Ripple’ın ortağı, Teksas merkezli para transfer şirketi MoneyGram, 88 milyar dolarlık varlık yönetiminden sorumlu İslami bankacılık kurumu Al Rajhi Bank ile anlaşma imzaladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

MoneyGram yaptığı bu stratejik ortaklık sayesinde, Suudi Arabistan havale piyasasına kolaylıkla girebilecek. MoneyGram yönetimi imzalanan anlaşmayı, şirketin geleceği için önemli bir kilometre taşı olarak yorumluyor.

MoneyGram, Ocak ayı içerisinde de Mısır’ın önde gelen ticari bankalarından birisi olan Suez Canal Bank ile bir anlaşma sağlamış ve bu anlaşma doğrultusunda müşterilerine doğrudan yerel banka hesaplarına para gönderme fırsatı sağlamıştı.

Ripple’ın çok güçlü olduğu bir bölgeye yeni giriş yapan MoneyGram için uzmanlar yapılan anlaşmanın gecikmiş bir anlaşma olduğunu savunuyor.

Hem MoneyGram’ın hem de Ripple’ın şirket olarak şimdiki hedefleri ise Asya-Pasifik bölgesine doğru faaliyetlerini genişletmek. Geçtiğimiz günlerde her iki şirket güçlerini birleştirerek, Güney Kore havale pazarına giriş yapmıştı.