Robinhood, Üçüncü Kez İşten Çıkarma Yapıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Robinhood, Üçüncü Kez İşten Çıkarma Yapıyor

Robinhood, müşteri faaliyetlerinin ve alım satım işlemlerinin azalmasını gerekçe göstererek yaklaşık 150 çalışanını işten çıkardı.

robinhood kripto

Robinhood, müşteri faaliyetlerinin ve alım satım işlemlerinin azalmasını gerekçe göstererek yaklaşık 150 çalışanını işten çıkardı.

Popülere kripto platformu Robinhood, üçüncü kez işten çıkarma yaptı. Şirket, artan masrafların yanında müşteri faaliyetlerinin de düşüşe geçmesini gerekçe gösteriyor. Şirket, bu işten çıkarmada personelinin yaklaşık yüzde 7‘si ile yollarını ayırdı. Yaklaşık 150 çalışanını işten çıkaran Robinhood, küçülmeye gitti.

Robinhood, İşten Çıkarma Yapmaya Devam Ediyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto platformu Robinhood, yaklaşık 150 personelini işten çıkardı. Tam zamanlı personellerinin yüzde 7‘sine denk gelen bu işten çıkarma dikkat çekti.

Üçüncü kez işten çıkarmaya giden Robinhood, müşterilerinin ticaret faaliyetlerindeki azalmaya uyum sağlamak amacıyla bu yolu tercih ettiğini ifade etti.

2021 yılında 21 milyon kullanıcıya erişmeyi başaran Robinhood, geçtiğimiz mayıs ayında yalnızca 11 milyon müşteriye hizmet sundu. Platforma azalan ilgi ve yavaşlayan müşteri faaliyetleri, şirketin küçülmeyi düşünmesine yol açtı.

The Wall Street Journal‘ın şirket içi bir mesaja dayandırdığı habere göre, şirketin mayıs hacmi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 68 düştü.

Finans Direktörü Jason Warnick, The Wall Street Journal‘a bir demeç verdi. Warnick, işten çıkarmaların hacimleri daha iyi hale getirmek ve ekip yapısını iyi hizalamak için yapıldığını ifade etti.

Robinhood, daha önce, 1.120 kişiyi işten çıkarmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x