Yükleniyor...

Robot Sophia Kripto Paraları Biliyor

Robot Sophia, Blockchain teknolojisi ve kripto para birimler hakkında sorular da dahil olmak üzere katılımcılar ve gazetecilerden sorular aldığı Web Summit konferansına katıldı.

robot sophia

Robot Sophia, Blockchain teknolojisi ve kripto para birimler hakkında sorular da dahil olmak üzere katılımcılar ve gazetecilerden sorular aldığı Web Summit konferansına katıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Robot Sophia, 6 Kasım’da Lizbon’daki konferansın sonuncusunda katılımcılara hitap etti ve genel olarak yapay ve robotik istihbarat hakkında açıklamalarda bulundu. Şubat ayında dört yaşına girecek ve aktris Audrey Hepburn’ün görünümünden ilham alan Sophia’ya, Blockchain, Bitcoin (BTC) ve kripto para birimleri hakkında bir fikri olup olmadığı soruldu. Sophia bu konu hakkında şu cümleleri kullandı: “Kripto paraların ne olduğunu biliyorum, ancak onları kullanmıyorum. Ben hiç para kullanmıyorum.”

Önceki yılların aksine, Sophia “makine üstünlüğü” ya da “robotların dünyayı ele geçireceği” öngörüleri hakkında açıkalamalarda bulunmadı. Fakat yine de katılımcılara yapay zekanın nasıl çalıştığını açıklarken, halkın robot üstünlüğünden hala uzak olduğunu ifade etti.

Robot Sophia Kimdir?

Sophia, Hong Kong merkezli Hanson Robotics tarafından oluşturulan birkaç insanlaştırılmış robottan biri ve yapay zeka teknolojisi ile destekleniyor. Robot, “frubber” (yüz  ve lastik kombinasyonu) denilen hafif polimer plastikten oluşuyor.

Ocak ayında, merkezi olmayan yapay zeka (AI) firması SingularityNET, Endonezyalı çiftçilere tahıl fiyatı, toprak kalitesi ve arazi mülkiyeti gibi ayrıntılı veriler sağlamak için Blockchain’i kullanmaya yönelik tarım odaklı Blockchain startup’ı Hara ile ortaklık yaptığını açıkladı. SingularityNET, Hanson Robotics tarafından geliştirilen, Sophia’nın robotu arkasındaki teknoloji ile dikkat çekiyor. Robotik firmasının baş bilim adamı Ben Goertzel de SingularityNET’in kurucusu ve CEO’su.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x