Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Robot Sophia Kripto Paraları Biliyor

Robot Sophia Kripto Paraları Biliyor

ABONE OL:google-news

Robot Sophia, Blockchain teknolojisi ve kripto para birimler hakkında sorular da dahil olmak üzere katılımcılar ve gazetecilerden sorular aldığı Web Summit konferansına katıldı.

Robot Sophia, 6 Kasım’da Lizbon’daki konferansın sonuncusunda katılımcılara hitap etti ve genel olarak yapay ve robotik istihbarat hakkında açıklamalarda bulundu. Şubat ayında dört yaşına girecek ve aktris Audrey Hepburn’ün görünümünden ilham alan Sophia’ya, Blockchain, Bitcoin (BTC) ve kripto para birimleri hakkında bir fikri olup olmadığı soruldu. Sophia bu konu hakkında şu cümleleri kullandı: “Kripto paraların ne olduğunu biliyorum, ancak onları kullanmıyorum. Ben hiç para kullanmıyorum.”

Önceki yılların aksine, Sophia “makine üstünlüğü” ya da “robotların dünyayı ele geçireceği” öngörüleri hakkında açıkalamalarda bulunmadı. Fakat yine de katılımcılara yapay zekanın nasıl çalıştığını açıklarken, halkın robot üstünlüğünden hala uzak olduğunu ifade etti.

Robot Sophia Kimdir?

Sophia, Hong Kong merkezli Hanson Robotics tarafından oluşturulan birkaç insanlaştırılmış robottan biri ve yapay zeka teknolojisi ile destekleniyor. Robot, “frubber” (yüz  ve lastik kombinasyonu) denilen hafif polimer plastikten oluşuyor.

Ocak ayında, merkezi olmayan yapay zeka (AI) firması SingularityNET, Endonezyalı çiftçilere tahıl fiyatı, toprak kalitesi ve arazi mülkiyeti gibi ayrıntılı veriler sağlamak için Blockchain’i kullanmaya yönelik tarım odaklı Blockchain startup’ı Hara ile ortaklık yaptığını açıkladı. SingularityNET, Hanson Robotics tarafından geliştirilen, Sophia’nın robotu arkasındaki teknoloji ile dikkat çekiyor. Robotik firmasının baş bilim adamı Ben Goertzel de SingularityNET’in kurucusu ve CEO’su.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar