Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Samsung'dan Kripto Para Madencilerini de Etkileyecek Atılım!

Samsung’dan Kripto Para Madencilerini de Etkileyecek Atılım!

ABONE OL:google-news

Samsung’un üretim kanadı Samsung Foundry, enerji tüketimini yüzde 50’ye kadar azaltabilen 7 nanometre (nm) Low Power Plus (7LPP) adlı yeni bir üretim teknolojisini başlattığını açıkladı.

Yüksek ultraviyole (EUV) litografi teknolojisine dayanan yeni üretim süreci, yeni 7LPP çiplerini daha yoğun (alan verimliliği) ve enerji tasarruflu hale getiriyor. Bu, kripto madencileri için Samsung’un donanımının olumlu sonuçlar doğurabileceği anlamına geliyor. Çünkü enerji maliyetleri endüstrinin kârlılığında kritik bir faktör.

Madencilik donanımları hızlı bir şekilde gelişirken, çipler daha küçük ve daha verimli hale gelmeye devam ediyor. Nisan ayında Samsung, Halong Mining’in DragonMint T1 için 10nm donanımını üretti. Samsung’a göre, yeni EUV tabanlı 7LPP işlem düğümü, Samsung Foundry’nin teknoloji yol haritasına büyük bir itici güç görevi görüyor ve 3 nm teknoloji düğüm yarı iletken üretiminin önünü açabilir.

Samsung, 7LPP üretim teknolojisi, Yapay Zeka (AI), Nesnelerin İnterneti (IoT), ağ oluşturma, otomotiv, 5G ve kurumsal ve büyük ölçekli veri merkezlerinde teknolojik bir itici güç sağlayacağını belirtiyor.

Samsung, yeni 7LPP üretim teknolojisini kullanmak için ilk müşterilerinin isimlerini açıklamamasına rağmen firma, onu kullanacak ilk yongaların, mobil ve yüksek performanslı bilgisayar (HPC) uygulamalarını hedef alacağını belirtti.

Samsung Electronics’in satış ve pazarlama ekibinden sorumlu başkan yardımcısı Charlie Bae, yeni EUV tabanlı 7LPP üretim teknolojisinin yarı iletken endüstrisinde devrimci bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Üretimin “temel değişiminin” sadece “mobil ve HPC için değil, aynı zamanda geniş bir yelpazede en gelişmiş uygulamalar için en uygun seçenek” olacağını belirtti.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar