Venezuela'da İkramiyeler Petro ile Ödenecek! • Coinkolik
Yükleniyor...

Venezuela’da İkramiyeler Petro ile Ödenecek!

Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro, ülkedeki yerel bir televizyon programında Petro için önemli açıklamar yaptı.

Petro Para Birimi

Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro, ülkedeki yerel bir televizyon programında Petro için önemli açıklamar yaptı. Maduro, işçileri altın ve devlet tarafından işletilen kripto para birimi Petro’ya yatırım yapmaya davet etti.

Maduro, önümüzdeki haftalardan itibaren işçilerin ikramiye ödemelerinin fiili para birimi olan Sovereign Bolivar’dan ziyade Petro olarak almaya başlayacaklarını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Maduro’nun işçi ikramiyelerinin Petro ile ödeneceğini açıklaması ve Venezuela halkının yatırım için altın veya Petro’ya yönelmelerini talep etmesi oldukça önemli bir çıkış. Maduro,

İşçileri ikramiyelerinin bir kısmını altın tasarruf planına yatırmaya davet ediyorum. Aile ekonomisini güçlendirmek için Petro’ya yatırım yapacaksınız.

Petro, resmi lansmanının yapılmasından sonra Venezuella’nın oldukça fazla olan devlet borçlarından dolayı büyük eleştiri oklarının hedefi olan bir tür kripto para birimi. Kimi uzmana göre Petro tümüyle aldatmaca. Spekülasyonlardan dolayı yatırımcılar Petro’dan uzak durmaya gayret ediyor.

Maduro, Venezuela’da Petro’nun kullanılmaya başlaması için teşvik edici hamleler yapıyor olsa da henüz beklediği ilgiyi görebilmiş değil.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x