SBF'nin kardeşinin ada alma planı yaptığı iddia edildi • Coinkolik
Yükleniyor...

SBF’nin kardeşinin ada alma planı yaptığı iddia edildi

FTX'in kurucusu ve eski CEO'su Sam Bankman-Fried'ın kardeşinin ada alacağı iddia edildi.

sbf

FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’ın kardeşinin ada alacağı iddia edildi.

Sam Bankman-Fried’ın (SBF) kardeşi Gabriel Bankman-Fried’ın ada alacağı iddia edildi. İddialara göre Gabriel, FTX Vakfı ile zimmetine geçirdiği fonlar ile adayı satın almak istiyor.

Gabriel Bankman-Fried’ın ada alacağı iddiası gündeme geldi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SBF‘nin kardeşi olan Gabriel Bankman-Fried, FTX Vakfı aracılığıyla zimmete geçirildiği iddia edilen fonları kullanarak küresel bir felakette hayatta kalmak için çeşitli planlar yapmıştı. Mahkeme belgelerine göre, planları arasında Pasifik’teki Nauru ada ulusunu satın almak ve potansiyel bir kıyamete hazırlanmak da yer alıyordu. Nauru adasını satın alarak bir sığınak oluşturmayı ve insan genetiği geliştirmeye odaklanan bir laboratuvar kurmayı planlamıştı.

sbf

Gabriel, FTX’in Kasım 2022’deki düşüşünden önce, bir sonraki COVID-19 salgınına hazırlanmayı amaçlayan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Pandemilere Karşı Koruma’yı kurmuştu. Ancak kripto borsasının iflası nedeniyle örgütün yönetici direktörü olarak görevinden ayrılmıştı.

Gabriel’in kardeşi Sam Bankman-Fried, FTX ile Alameda Research arasında fonların birleştirilmesiyle ilgili dolandırıcılık dahil olmak üzere suçlamalarla karşı karşıya. Onunla ilgili ABD’deki ceza davası 2 Ekim’de yapılacak. Gabriel’in kardeşi aleyhine ifade verip vermeyeceği belli değil, ancak FTX iflas davasındaki borçlular, FTX’ten elde etmiş olabileceği herhangi bir mali fayda hakkında bilgi vermesi için onu mahkemeye çağırmayı düşünüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x