SEC, XRP kararının yanlış olduğunu söyledi • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC, XRP kararının yanlış olduğunu söyledi

SEC, XRP kararının yanlış olduğunu söyledi.

sec

SEC, XRP kararının yanlış olduğunu söyledi.

Mahkemenin SEC ve Ripple arasındaki davada açıkladığı özet kararı ardından SEC açıklamalarda bulundu. Bununla birlikte SEC, kararın yanlış olduğunu dile getirdi.

SEC, Ripple davasındaki mahkeme kararının yanlış olduğunu söyledi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) günü yaptığı açıklamada, federal bir yargıcın geçen hafta dönüm noktası niteliğindeki bir kripto davasında kurum aleyhine karar verirken hata yaptığını söyledi. Bununla birlikte SEC, kararı temyize götüreceğinin sinyalini verdi.

ABD Bölge Yargıcı Analisa Torres, kripto para birimi XRP satışlarının yaklaşık yarısının yatırımcı koruma yasalarını ihlal etmediği konusunda Ripple Labs’in lehine bir karar açıklamıştı. Torres’in kararı, SEC’in genellikle yasadışı olarak satılan menkul kıymetler olduğunu söylediği kripto para birimleri satışları nedeniyle SEC ile mücadele eden diğer davalar için emsal teşkil edeceğinden önemliydi.

ripple

Konuya dair ilk defa açıklama yapan SEC, bu kararın yanlış olduğunu söyledi. SEC’in avukatları, gerekçenin “tüm bu temel menkul kıymetler yasası ilkeleriyle uzlaştırılmasının imkansız olduğunu” yazdı.

Bununla birlikte kararın açıklamasının ardından temyiz konusunda sektör öncülerinden açıklamalar gelmişti. Bazıları SEC’in bu kararı temyize taşımasının yıllar alabileceğini ifade etti.


Üyelik
Bildir
guest

3 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Tulum
Tulum
4 ay önce

Kaç senedir tiyatro oynuyorsunuz, hakim karar verdiyse olay bitmiştir, siz neyin peşindrsiniz

Tulum
Tulum
4 ay önce

Tüm dünya ülkelerinde kullanılıyor, geçerliliği varken nedense SEC kabul etmiyor, adama sormazlar ı niye kabul etmiyorsun diye

Tulum
Tulum
4 ay önce

Yeter artık b. Knu çıkardınız.

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x