Senatör Elizabeth Warren, SEC'i Tesla ve Twitter bağı için sıkıştırıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Senatör Elizabeth Warren, SEC’i Tesla ve Twitter bağı için sıkıştırıyor

Senatör Elizabeth Warren, SEC'i Twitter ve Tesla bağını araştırması için sıkıştırıyor.

Elon musk pepe

Senatör Elizabeth Warren, SEC‘i Twitter ve Tesla bağını araştırması için sıkıştırıyor.

ABD’li senatör Elizabeth Warren, bugün SEC’e bir çağrı yaparak Twitter ve Tesla arasındaki bağı araştırmasını istedi. İki şirketin sahibinin de Elon Musk olması araştırma isteğinin ana konusuydu.

Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla ve Twitter için SEC araştırması talebi geldi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Senatör Elizabeth Warren, SEC’i Tesla ve CEO Elon Musk hakkında olası “çıkar çatışmaları, kurumsal varlıkların kötüye kullanılması ve Tesla hissedarları üzerindeki diğer olumsuz etkiler” konularında soruşturma yapması için çağırdı. Warren’ın CNBC tarafından elde edilen dokuz sayfalık mektubu, Tesla’nın yönetim kurulunun Musk’ın Twitter‘ı almasını ile ilgili endişelerini dile getirdi.

sec

Warren, Tesla yönetim kurulunun Musk’tan “görünür bağımsızlığın” eksikliği ve hareketsizlikle birleştiğinde, menkul kıymetler yasaları ve SEC’in yetki alanına giren borsa kurallarının olası ihlallerine ilişkin soru işaretleri uyandırdığını belirtiyor. Warren, Tesla’nın Twitter’ı satın alma işlemiyle ilgili olarak önceden dile getirdiği endişeleri de tekrarlıyor.

Mektupta Warren ayrıca, Tesla çalışanlarının Twitter’a alınmasının “eyalet ve federal iş yasalarının olası ihlallerini” içerebileceğini ve Tesla yönetim kurulunun hissedarları iki şirketin iş birliği şekilleri konusunda uygun şekilde bilgilendirmediğini ifade ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x