Yükleniyor...

SEC’ten Binance yorumu: Acilen denetlenmeli!

SEC, Binance'in ve müşteri varlıklarını muhafaza etme biçiminin acilen denetlenmesi gerektiğini belirtti.

SEC

SEC, Binance’in ve müşteri varlıklarını muhafaza etme biçiminin acilen denetlenmesi gerektiğini belirtti. Kurum ayrıca CEO Brian Shroder da dahil olmak üzere Binance.US’teki birkaç önemli ayrılık hakkında da açıklamalarda bulundu.

SEC acil inceleme talep etti

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Binance arasındaki gerilim sürerken, ABD Columbia Bölgesi Bölge Mahkemesi’ndeki duruşma öncesinde borsa ile ilgili yeni suçlamalar gündeme geldi. Düzenleyici kurum, müşteri varlıklarıyla ilgili belirli bilgiler istedi, ancak Binance.US’nin arkasındaki şirket olan BAM’ın, şimdiye kadar bunu yerine getirmediği belirtildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC, diğer alanların yanı sıra BAM’ın teknolojik altyapısı ve yazılımının da incelenmesini istediğini söyledi. Ayrıca kurum, “SEC’in şimdiye kadar gerçekleştirebildiği sınırlı inceleme, bir incelemeye acil ihtiyaç olduğunu göstermektedir.” ifadelerini kullandı.

SEC binance

“Soruşturma ihtiyacı arttı”

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ayrıca, CEO’su Brian Shroder da dahil olmak üzere Binance.US’den ayrılan birkaç önemli yönetici hakkında da yorum yaptı.

Binance.US’te hukuk başkanı Krishna Juvvadi ve baş risk sorumlusu Sidney Majalya da geçen hafta ayrılma kararı almıştı. Tüm bu yaşananlar üzerine BAM çalışanlarının hızla artan kitlesel göçünün, bu konularla ilgili olarak hızlandırılmış soruşturma ihtiyacı daha da artırdığı kaydedildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x