Yükleniyor...

Tether’den Bitcoin madencilik platformu hamlesi

Tether, Bitcoin madencilik platformu için test aşamasını başlattı.

tether

Tether, Bitcoin madencilik platformu için test aşamasını başlattı. Güçlü güvenlik protokollerine bağlılığını vurgulayan şirket, Bitcoin madencilik ekosistemindeki iletişimi değiştirmeyi amaçladığını kaydetti.

Tether’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, şirketin Bitcoin madencilik platformu Moria için test aşamasının başlatıldığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ardoino, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda, PDU yönetimi ve madenci etkileşimi üzerinde genişletilmiş kontrol de dahil olmak üzere, ilk konteyner ve madenci grubunu konuşlandırarak platformun bu aşamada önemli bir kilometre taşına ulaştığını açıkladı.

Güvenlik taahhüdü

Tether, tüm yazma eylemlerinin çoklu imza onayı gerektireceğini vurgulayarak güçlü güvenlik protokollerine olan bağlılığını vurguladı. Aynı zamanda şirket, sisteminin eşler arası (P2P) yaklaşımını benimseyeceğini ve Ardoino’nun “neredeyse sihirli” olarak tanımladığı bir gelişme olan Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojisiyle entegre olacağını belirtti.

tether 1

Tether Moria nedir?

Tether’in tescilli Holepunch teknolojisi üzerine inşa edilen Moria, Bitcoin madencilik ekosistemindeki iletişimi değiştirmek amacıyla geliştirildi. Moria, bileşenleri arasında güvenli ve esnek etkileşimleri kolaylaştırmaya çalışarak, potansiyel saldırılara karşı oldukça dirençli ve uygun maliyetli olacak şekilde tasarlandı.

Ardoino, Tether’in uzun vadeli hedeflerinin Bitcoin teknolojisine yatırım yapmak, sürdürülebilir madenciliği teşvik etmek ve gelişmekte olan ülkelerde açık finans ve iletişim altyapısını desteklemek olduğunu vurguladı. Şirketin, Holepunch gibi projelerine ve açık kaynaklı donanım cüzdanlarına yapılan yatırımlara da yansıdığı gibi, ifade özgürlüğünü ve açık kaynak teknolojilerini desteklemeye kararlı olduğunu sözlerine ekledi.

Ayrıca Ardoino, düzenleyicilerin kripto para birimlerini reaktif olarak hedeflemek yerine mevcut finansal yapılara odaklanmaları konusunda şu ifadeleri kaydetti:

“Son iki yılda, kripto para birimlerinin ve blokzincir teknolojisinin gelişmesi için güvenli bir ortam yaratmaya yüzde 100 ilgi duyan düzenleyicilerle iyi iletişim halindeyim.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x