Yükleniyor...

SEC ETF İçin Tekrardan İnceleme Kararı Aldı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)'den sonunda iyi bir haber geldi.

sec kararlari yeniden gozden gecirecek

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’den sonunda iyi bir haber geldi. Daha önce iptal ettiği bazı ETF kararlarını tekrardan gözden geçireceğini bildirdi. Dün yayınlanan belgeye göre SEC, NYSE veya CBOE BZX’te listeme işlemi yapmaya çalışan ProShares, Direxion ve GraniteShares’in Bitcoin ETF uygulamalarını tekrardan inceleyeceğini belirtti.

Bu sürecin bir parçası olarak, başvuruların içerikleri değişim operatörleri tarafından ajansa daha açıklayıcı bilgiler verilmek üzere tekrardan düzenlenecek. Buna göre, SEC resmi bir inceleme sürecine başlayacağını ve başvurularını desteklemek veya itiraz etmek amacıyla 26 Ekim’de bir basın toplantısı düzenleyeceğini açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Diğer yandan daha önce iptal edilen mevcut SEC emirleri ise geçerli olacak.

Gelen haberlere göre SEC bu uygulamaları Ağustos ayında reddetmişti. Birçok kripto para yatırımcısı ise bu fonlardan en birinin düzenlenmiş menkul kıymetler borsasında yer alacağını umuyordu.

SEC görevlileri sadece yukarıda saydığımız kararlar için geçerli olacak şekilde düzenlemeye gidileceğini belirtti. Komisyon üyelerinden Hester Peirce yaptığı açıklamada: “Bu önerilerin borsaya çıkmadan önce yatırımcıları korumak amacıyla dikkatli bir şekilde incelenmesi gerekiyor. Bu kararlardan dolayı her ne kadar sıkça eleştiri alsak da yatırımcılarımızı korumak zorundayız.”

Bunu takiben; VanECK ve SolidX tarafından önerilen fiziki destekli bir başka Bitcoin ETF uygulamasında ise Aralık ayına kadar gecikme kararı alındı. Diğer yandan, SEC’in önümüzde ki yılın başına kadar bu konu ile alakalı bir karar vermesini beklemiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x