SEC, mahkemeden Ripple ara kararına itirazının kabul edilmesini istedi • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC, mahkemeden Ripple ara kararına itirazının kabul edilmesini istedi

SEC, Ripple davasındaki ara karara yaptığı itirazın işleme koyulması için mahkemeden itirazın kabulünü istedi.

XRP ripple

SEC, Ripple davasındaki ara karara yaptığı itirazın işleme koyulması için mahkemeden itirazın kabulünü istedi.

SEC, yıllardır süregelen Ripple davasında aleyhine bir karar açıklanmasının ardından mahkemeye itiraz etti. SEC, bu itirazın kabul edilip işleme konması için baskısını sürdürüyor.

SEC, mahkemeye yaptığı başvurunun kabulünü istiyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC, Ripple Labs ile devam eden davada ara temyiz başvurusunun onaylanması için talepte bulundu. Bu talep, SEC‘in daha önce davadaki yargıç tarafından ara temyiz başvurusunda bulunabilmesine izin verildiğini açıklamasının ardından geldi.

Ripple’ın, SEC’nin bu hamlesine yanıt olarak 1 Eylül’e kadar süresi olduğu belirtiliyor. SEC, bu ayın başlarında, Temmuz ayındaki kısmi yenilgiye itiraz etme niyetini açıklamıştı. Bu, XRP token fiyatında yükselmeye neden olmuştu.

Binance US SEC

SEC avukatları, mahkemenin Ripple davasını ele alma biçiminin, diğer bekleyen davalar gibi önemli kripto ticaret platformları Binance ve Coinbase arasındaki davalar gibi “önemli bir etkiye” sahip olabileceğini savundu. SEC ayrıca, bu meselelerin “görüş ayrılığına neden olan önemli hukuki gerekçeleri içerdiğini” belirterek, acil bir temyizin gerekliliğini vurguladı.

Ripple, SEC’in bu hamlesine karşı çıkarak, tüm sorunların temyizden önce çözülmesi gerektiren bir durumun olmadığını iddia etti. Ripple ve SEC arasındaki anlaşmazlık, SEC’in Ripple’ı XRP satışları yoluyla 1,3 milyar dolar toplamakla suçlamasıyla 2020 yılına dayanıyor.

Önceki bir kararda yargıç Analisa Torres, Ripple’ın programatik olarak adlandırılan bazı XRP satışlarının menkul kıymetler yasalarını ihlal etmediğine karar verdi. Ancak SEC, “diğer dağıtımlar” adını verdikleri XRP tekliflerinin ve satışlarının menkul kıymetler olarak kabul edilmesi için bu karara itiraz ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x