Yükleniyor...

SEC, VanEck’in Spot Bitcoin ETF’sini Yine Reddetti

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), VanEck'in spot Bitcoin ETF isteğine üçüncü kez karşı çıktı.

SEC Mango Markets Istismarcisini Sucluyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), VanEck’in spot Bitcoin ETF isteğine üçüncü kez karşı çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC’in VanEck’in spot Bitcoin ETF’sine üçüncü kez itiraz etmesinin ardından komisyonda fikir ayrılıkları yaşandı. Senatörlerden bazıları bu konuda çifte standart uygulandığını düşünüyor.

SEC’ten VanEck’e Üçüncü Kez Red

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Cuma günü, VanEck Bitcoin Trust’ın hisselerinin listelenmesi ve ticaretiyle ilgili bir teklifi reddetti. Bu, düzenleyicinin VanEck’in bir spot bitcoin borsa yatırım fonu teklifini üçüncü kez reddetişi oldu.

SEC, VanEck‘in geçen yıl Haziran ayında ve Kasım 2021’de yaptığı önceki başvurular da dahil olmak üzere dijital varlığın izlenmesini öneren bir dizi ETF’yi, manipülasyon endişeleri nedeniyle reddetmişti.

Lider Kripto Bitcoin Bogalari Istahlandirdi

SEC’in bu red cevabının ardından komisyon üyelerinde fikir ayrılıkları başladı. Komisyon üyeleri, SEC’in spot Bitcoin (BTC) tröstü için yapılan ve son altı yılda yaklaşık 20’ye ulaşan her başvuruyu onaylamadığını belirtti. VanEck hakkındaki kararı, “Komisyonun bu son siparişlerin her birinde verdiği analizi tekrarlıyor” şekilnde yorumladılar.

Komisyon üyeleri konu hakkında şunları söyledi:

“Görüşümüze göre Komisyon, bu spot Bitcoin ETP’lerini düzenlediğimiz borsalardan uzak tutmak amacıyla diğer emtia tabanlı ETP türleri için kullandığından ve hala kullandığından farklı bir dizi düzenleme kullanıyor.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x