Yükleniyor...

Silvergate, FTX ile Kurduğu İlişki Nedeniyle Soruşturuluyor

Kripto bankası Silvergate, FTX ve Alameda ile arasındaki anlaşmalar nedeniyle ABD Adalet Bakanlığı'nın radarına girdi.

abd adalet bakanligi

Kripto bankası Silvergate, FTX ve Alameda ile arasındaki anlaşmalar nedeniyle ABD Adalet Bakanlığı’nın radarına girdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz yıl yaşanan kripto market çöküşleri, beraberinde düzenleyicileri ve ülkenin yasa koyucularını harekete geçirdi. FTX ve Terra krizinden sonra düğmeye basan ülkeler, kripto piyasasının düzenlenmesi için gerekli çalışmaları tüm hızıyla yürütüyor. İpleri daha çok eline alan ABD Adalet Bakanlığı, son dönemde gündemde yer edinen Silvergate için soruşturma yürütüyor. Silvergate ve FTX ilişkisi bakanlığın gündeminde yer alıyor.

Silvergate, FTX Flörtü Nedeniyle Göze Battı

Kripto bankası Silvergate, yaklaşık 1 milyar dolarlık zararın ardından temettü ödemelerini durdurma kararı almıştı. Şirketin başı şimdi de ABD Adalet Bakanlığı ile dertte. Bakanlık, Silvergate’in FTX ve Alameda ile yapmış olduğu anlaşmaları ve ilişkileri incelemeye başladı.

Yürütülen bu soruşturma, Silvergate’in eski FTX CEO’su Sam Bankman Fried‘ın işletmeleriyle bağlantılı hesapları barındırmasını inceliyor.

Kaliforniya merkezli kripto bankası, henüz herhangi bir suçlamayla karşı karşıya kalmadı. Ancak soruşturmayı yürüten yetkililer, şirketin FTX ve Alameda ile yürüttüğü anlaşmaların kapsamını irdelemeye başladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x