Yükleniyor...

Solana Tabanlı DeFi Projesi Friktion Veda Ediyor!

Solana (SOL) tabanlı DeFi projesi Friktion, kullanıcı platformunu piyasadan çekerek veda edeceğini bildirdi.

Solana Tabanli DeFi Projesi Friktion Veda Ediyor

Solana (SOL) tabanlı DeFi projesi Friktion, kullanıcı platformunu piyasadan çekerek veda edeceğini bildirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para piyasasında ayı sezonunun yarattığı tahribat, projelerin gidişatını oldukça sıkıntıya soktu. Geçen sene yaşananlar ve FTX ile Terra krizleri, kripto sektörünü içinden çıkılamaz bir hale soktu. Her ne kadar Ocak ayı itibariyle yükseliş trendine girilmiş olsa da projelerin hayatta kalma mücadelesi devam ediyor. Son olarak Solana tabanlı Friktion, kullanıcı platformunu kapatacağını bildirdi.

Solana Tabanlı DeFi Projesi Friktion, Platformunu Kapatıyor

Solana (SOL) ağını kullanan DeFi projesi Friktion, platformunu kapatacağını gerekçe göstererek kullanıcılarından paralarını çekmesini talep etti.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre, müşterilerinden varlıklarını çekmelerinin talep edilmesiyle birlikte web sitesinin front end kısmı kapatılacak. Bu web sitesinin artık aynı hizmetleri sağlayamayacağı anlamına geliyor.

Platform, bu süreçte tüm işlevselliğini çekme moduna taşıdı. Kullanıcılar yatırma işlemi gerçekleştiremeyecek ve varlıklarını çekmek zorunda kalacak.

Friktion, kapatma kararını FTX ve Terra krizlerini öne sürerek zorlu geçen süreçlere bağladı. DeFiLlama’ya göre, Friktion’ın toplam varlık değeri (TVL) 164 milyon dolara kadar çıkmıştı. Ancak son zamanlarda TVL, 5 milyon dolar civarına düştü.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x