Tehlike: Balinalar altcoin pozisyonlarında sıfırlanabilir!
Yükleniyor...

Tehlike: Balinalar altcoin pozisyonlarında sıfırlanabilir!

Kriptonun milyon dolarlık balinaları altcoin tasfiyesine yaklaşırken, ellerindeki BTC'leri boşaltmaya başladı.

Balina bitcoin balina

Kriptonun milyon dolarlık balinaları altcoin tasfiyesine yaklaşırken, ellerindeki BTC’leri boşaltmaya başladı.

Lookonchain verilerine göre, milyonlarca dolarlık varlıkları bulunan balinalar işlemlerinde sıfırlanmak üzere. Son günlerde yaşanan kripto düşüşü, WBTC, ETH, LINK, UNI ve MKR’de işlem açan balinaları sıkıştırdı. Balinalar, bu işlemlerinde tasfiye olmamak amacıyla WBTC satmaya başladı.

Balinalar işlemleri korumak için BTC satıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Lookonchain, Aave platformu üzerinden altcoin’lere yükseliş yönlü işlem açan balinaların piyasayı tedirgin ettiğine değindi. Balinalar, işlemlerde tasfiye olmamak için WBTC satmaya başladı.

Blockchain kayıtlarına yansıyan verilere göre, balinalar WBTC, ETH, LINK, UNI ve MKR için yükseliş yönlü işlem açtılar. Bu işlemlere 11 milyon dolar yatıran balinaların varlıkları risk altında. Borçlanma yöntemiyle açılan yükseliş pozisyonlarında, fiyat düşüşü borç yükünü artırdı. Borç yükünü hafifletmek isteyen balinalar ise çareyi ellerindeki BTC’leri satmakta buldu.

Yükseliş yönlü işlemler genellikle merkeziyetsiz borsalardan tercih ediliyor. Bu borsalardan işlemlere giren balinalar, tercih ettikleri işlemleri marjin yöntemiyle kullanıyor. Marjin, bir varlığı teminat gösterip borçlanma yöntemiyle açılan işlemler olarak öne çıkıyor.

Aave’de marjin tercih eden balinalar ise kriptoda tehlikeye yol açtı. Balinaların bu hamlesi, zaten düşüşte olan kripto için zorlu günlere sebep olabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x