Yükleniyor...

Tether’e Büyük Rakip İngiltereden Geldi

Bilindiği üzre USDTether'in fiyatı sabit olmakla birlikte Amerikan dolarına göre yatırım alan bir coin.

usdt e buyuk bir rakip geliyor

Bilindiği üzre USDTether’in fiyatı sabit olmakla birlikte Amerikan dolarına göre yatırım alan bir coin. Bu coine yeni bir rakip benzer bir teknoloji de olan LBXPeg ile geliyor. Londra’da tanıtılan LBXPeg, İngiltere’nin para birimi olan Sterline göre yatırım alacak.

LBX’in CEO’su Benjamin Dives yaptığı açıklamada: “Önümüzde ki 10 gün içerisinde ilk blokun çalışmaları bitiyor. Birincil kullanım Londra’da olacak. Fiyatı Sterline sabitlenecek olan coin ise kısa sürede birçok borsada faaliyetlere başlayacak.”

2017 yılında kurulan LBX, İngiltere’de en popüler borsalardan birisi konumunda. Birçok borsada olduğu gibi burada da stabilcoin alanında bir değer oluşturmak için çalışmalar bitmek üzere. LBXPeg, kullanıcılarına şeffaf yatırım imkanı sunmakla birlikte yönetim yapısı itibariyle de alanında uzman kişilerden oluşuyor. Bu sorunlar USDT’de yaşandığı için bu alanı kısa süre içerisinde doldurması planlanıyor.

LBX’in amacı İngiltere para birimi olan Sterlini hızlı ve kesintisiz bir şekilde kullanıma sürmek. LBX istikrarlı bir borsa olmasının yanı sıra birçok akıllı sözleşme ile de büyük şirketlere hizmet vermekte. LBXPeg, ERC-20 standartının bir uzantısı olan Ethereum’un ERC-621 altyapısını kullanıyor.

Geçtiğimiz günlerde USDT, birçok sorunla karşı karşıya kalmıştı. Pazar hakimiyeti arttıkça çeşitli sorunlar baş göstermiş ve birçok yatırımcı yatırımlarını durdurmuştu. Kripto para alanında yetkin isimlerden Goldman Sachs ise ABD dolarını baz alan USD Coin hakkında açıklamalar yapmıştı.

Coinkolik Yorumu

USDT kendi alanında eşsiz bir teknolojiye sahip. Bu coinin başarı sağlamasının ardından bu tarz stabilcoin adını verdiğimiz yeni kripto paraların çalışmaları arttı. Muhtemelen ilerleyen yıllarda birçok popüler ülke kendi para biriminin coini çıkacak. Bu tarz coinler arada ki aracıları kaldırdığı için ve hızlı bir şekilde transfer edildiği için oldukça popüler durumda. Tether bugün itibariyle en değerli 8. coin.

USDT’nin yatırımlar konusunda yatırımcılara şeffaflık sunmamasından dolayı diğer şirketler de çalışmalarına hız verdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner