Toncoin'e Telegram dopingi: 11 ayın zirvesi! • Coinkolik
Yükleniyor...

Toncoin’e Telegram dopingi: 11 ayın zirvesi!

Toncoin (TON) fiyatı, Telegram'ın Giveaways'i başlatmasının ardından 11 ayın en yüksek seviyesine yükseldi.

toncoin

Toncoin (TON) fiyatı, Telegram’ın Giveaways’i başlatmasının ardından 11 ayın en yüksek seviyesine yükseldi.

TON fiyatı, kripto yatırımcılarının Telegram’da “Giveaways”in yakın zamanda başlatılması da dahil olmak üzere piyasasındaki birçok iyimser güncellemeyi değerlendirmesiyle neredeyse bir yılın en yüksek seviyelerine ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

TON şu anda 9 milyar doları aşan piyasa değeriyle 10. en büyük kripto para birimi konumunda yer aldı ve şimdiye kadarki en yüksek değerine ulaştı.

Telegram CEO’su 200 bin dolarlık TON satın aldı

6 Kasım’da Telegram, kanal sahiplerinin takipçileri arasında ödülleri rastgele dağıtmalarını sağlayan bir özellik olan Giveaways’i duyurdu.

Bir gün sonra, Telegram CEO’su Pavel Durov, 10 bin Telegram kullanıcısının Telegram Premium aboneliklerini ödemek için 200 bin dolar değerinde TON coin kullandı.

Özellikle Durov, en azından bu özel durum için TON’u Giveaways özelliği içinde bir ödeme yöntemi olarak kullandı.

TON’un fiyatı, Giveaways’in piyasaya sürülmesinden bu yana yüzde 19,5 arttı ve işlem hacimlerindeki artışla birlikte güçlü bir alım ilgisine işaret etti. Kripto para 8 Kasım itibariyle son 11 ayın en yüksek seviyesi olan 2,71 dolara iğne attı.

Telegram, kendi kendine emanet edilebilen bir cüzdanı platformuna entegre ederek Toncoin’in önde gelen destekçisi oldu. Bu durum, Telegram’ın aylık 700 milyon aktif kullanıcısı arasında TON’un daha fazla benimsenme şansını artırdı.

Ayrıca, Toncoin’in Blockchain.com ile yakın zamandaki ortaklığı ve Dubai Uluslararası Finans Merkezi serbest ticaret bölgesindeki onayı, yatırımcılar açısından yükseliş ipuçları olarak hizmet etti.

Toncoin fiyat tahmini

Toncoin fiyat grafiği, teknik açıdan aşırı değerli bir gösterge çizdi. Özellikle, TON’un günlük göreceli güç endeksi aşırı alım bölgesi olan 70’in üzerine çıktı. RSI’ın aşırı alım bölgelerine yaptığı önceki sıçramalar keskin fiyat düzeltmeleriyle sonuçlandı.

Dahası, TON’un çok aylık yatay direnç aralığı olan 2,60-2,70 dolar’ı kırmak zor olacak. Bu alan, Aralık 2022’den bu yana Toncoin tokeninin birden fazla yukarı yönlü girişimini sınırladı ve önümüzdeki günlerde veya haftalarda düşüş eğiliminin tersine dönme potansiyelini daha da artırdı.

Bu düşüş senaryosu şekillenirse, izlenecek aşağı yönlü hedef Q1/2023 destek hattında, mevcut fiyat seviyelerinden yüzde 17,5 düşüşle 2,22 dolar civarında. Bu çizgi Toncoin’in çok aylık yükselen trend çizgisine ve 50 günlük üstel hareketli ortalamasına yakın olarak kaydedildi.

Tersine, 2,60-2,70 dolar direnç aralığının üzerinde belirleyici bir kapanış, TON’u bir sonraki yukarı yönlü hedefi olarak 2,92 dolar’ı ele alacak bir konuma getirecektir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x