Memecoin furyası: Binance'ten sonra 2 borsa daha harekete geçti •
Yükleniyor...

Memecoin furyası: Binance’ten sonra 2 borsa daha harekete geçti

Kripto para borsaları KuCoin ve Gate, BRC-20 memecoin Sat'larını listeleyecek.

memecoin

Kripto para borsaları KuCoin ve Gate, BRC-20 memecoin Sat’larını listeleyecek.

Popüler kripto para borsaları arasında yer alan Gate ve KuCoin, Ordinals BRC-20 token standardına dayalı bir memecoin olan Sats’ı yakında platformlarında listeleyeceğini duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Gate, Sats için para yatırma işlemlerini bugün (8 Kasım 2023) erken saatlerde EST saatiyle 4’te açtı. KuCoin, yaptığı duyuruya göre, token mevduatlarının likidite gereksinimini karşılaması koşuluyla, 9 Kasım’da EST saat 5’te başlaması beklenen işlemle birlikte mevduatları etkinleştireceğini söyledi. Borsa, SATS/USDT işlem çiftinin KuCoin’de mevcut olacağını da sözlerine ekledi.

Sats, Ordinals protokolü aracılığıyla Bitcoin üzerinde oluşturulan ve adını Bitcoin’in en küçük birimi olan “satoshis”ten alan bir memecoindir. Token şu anda 270 milyon dolarlık seyreltilmiş piyasa değeri ile 0,00000012 dolardan işlem gördüğü kaydedildi. Unisat verileri, Sats’in Bitcoin ağındaki 39 bin kullanıcı cüzdanında tutulduğunu gösterdi.

Sats’ın planlanan bu listeleri, Binance’in ticaret için bir başka popüler BRC-20 memecoin olan Ordi’yi listeleyeceğini duyurmasından bir gün sonra gelmiş oldu.

BRC-20 Standardı Nedir?

BRC-20 standardı, Ordinaller ve Yazıtlar kullanılarak oluşturulan ve bitcoin temel zincirine kaydedilen deneysel bir tokendir. Token sözleşmelerini, basılan token’ları ve transfer token’larını dağıtmak için JSON verilerinin Ordinal yazıtlarını kullanır. BRC-20 standardı, ERC-20’yi andırsa da BRC-20’nin akıllı sözleşmelerle etkileşime girebilme özelliği onu ERC-20’den farklı kılmaktadır.

BRC-20 token’ı, Twitter kullanıcısı @domodata tarafından 8 Mart 2023 tarihinde oluşturulmuştur. Bu isim, Ethereum’un ERC-20 token standardına bir göndermedir. Ancak türettiği EVM standardı gibi akıllı sözleşmelerle etkileşime girme yetenekleri yoktur. Öte yandan bu token’ların yineleme olayı, başka bir belirsiz çatallı zincirde oluşturulan token standardı ile karıştırılmamalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x