Anasayfa Bitcoin (BTC) Toplu Taşımada Bitcoin Dönemi Başladı

Toplu Taşımada Bitcoin Dönemi Başladı

Arjantin’de toplu taşıma ücretini ödemek için kullanılan temassız özellikli Sube akıllı kartlara artık Bitcoin (BTC) ile bakiye yüklenebilecek. Arjantin hükümetinin web sitesine göre, başkent Buenos Aires de dahil olmak üzere 37 şehirdeki otobüslere, trenlere, metrolara ve motorlu teknelere binmek için kullanılan akıllı kartlara Bitcoin ile bakiye yüklemek mümkün.

Toplu Taşımada Yeni Dönem

Bu kartlar, Arjantin Ulaştırma Bakanlığı tarafından destekleniyor ve Arjantin’deki toplu taşıma hizmetlerinin ücretini ödemek için kullanılıyor. Hükümetin web sitesindeki ayrıntılara bakıldığıda kart, otobüsler, trenler, metrolar ve motorlu teknelerde kullanılabiliyor. Buenos Aires turizm web sitesinde, Buenos Aires’te otobüsle veya metroyla seyahat edilebilmesi için şarj edilebilir bir Sube seyahat kartı alınmasının gerektiği bilgisi yer alıyor. Kartlara Bitcoin ile bakiye yüklenmesi çevrimiçi kart fonlama platformu Alto Viaje ve fintech startup’ı Bitex’in entegrasyonu kullanılıyor.

Alto Viaje, şimdi Sube kartları için Paypal ve BTC olmak üzere iki farklı bakiye dolum yöntemi sunuyor. Web sitesine göre yakında Rapipago üzerinden de kart bakiyesi yüklenmesi sağlanacak. Bitex CMO’su Manuel Beaudroit, BTC ile Sube kart bakiye yüklemesinde asgari yükleme miktarının 50 Arjantinli Pesosu (yaklaşık 1.32 dolar) olduğunu söyledi. Şirketinin güvenli ve yenilikçi hizmetler sunmak istediğini söyleyen Alto Viaje Müdürü Luciano Verardo, Bitex ile olan ortaklığın insanların ve şirketlerin Bitcoin gibi yeni finansal olanaklar ile bütünleşmesine izin verdiğini dile getirdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Halil Sarıhttps://www.coinkolik.com
Bitcoin (BTC) sevdalısı, fanı, savunucusu ve yatırımcısı. Blockchain teknolojisine de ilgili Coinkolik editörü.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları