Yükleniyor...
Sponsored

Transit Swap’tan 21 Milyon Dolarlık Kod Hatası

Merkeziyetsiz borsa (DEX) Transit Swap, bilgisayar korsanının dahili bir hatayı kullanarak saldırmasının ardından yaklaşık 21 milyon dolar kaybetti.

Transit Swaptan 21 Milyon Dolarlik Kod Hatasi

Merkeziyetsiz borsa (DEX) Transit Swap, bilgisayar korsanının dahili bir hatayı kullanarak saldırmasının ardından yaklaşık 21 milyon dolar kaybetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto işletmeleri tarafından uygulanan güncellenmiş güvenlik önlemlerine karşılık veren bilgisayar korsanları, yatırımcıları kandırmak için yöntemlerini geliştirmeye devam ediyor.

Transit Swap, Kod Hatası Nedeniyle 21 Milyon Dolar Kaybetti

Transit Swap, bir bilgisayar korsanının bir takas sözleşmesinde dahili bir hatayı kullanmasının ardından yaklaşık 21 milyon dolar kaybetti. Açıklamanın ardından Transit Swap, çalınan fonların izini sürme ve kurtarma çalışmaları sürdüğünü belirterek kullanıcılardan özür diledi.

Transit Swap, Twitter üzerinden, koddaki hatanın bir bilgisayar korsanının tahmini 21 milyon doları kaçırmasına izin verdiğini açıklarken; “Çok üzgünüz” dedi. Blockchain araştırmacısı Peckshield, saldırıyı bir uyumluluk sorunu veya takas sözleşmesinde yanlış yere güven olarak nitelendirdi.

Peckshield, SlowMist, Bittrace ve TokenPocket dahil olmak üzere diğer araştırmacılarla birlikte bilgisayar korsanını takip etme arayışına katıldı.

Transit Swap ise saldırıyla ilgili şunları söyledi:

“Artık bilgisayar korsanının IP’si, e-posta adresi ve bağlantılı zincir adresleri gibi birçok geçerli bilgiye sahibiz. Bilgisayar korsanını takip etmek ve bilgisayar korsanıyla iletişim kurmaya ve herkesin kayıplarını kurtarmasına yardımcı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x