Yükleniyor...

Trump, Bitcoin (BTC) Savunucusu Edward Snowden’ı Affedecek!

ABD Başkanı Donald Trump, düzenlediği basın toplantısında Bitcoin (BTC) savunucusu Edward Snowden'ı affetmeyi düşüneceğini ve Rusya'daki 7 yıllık 'sürgününden' dönmesine izin vereceğini söyledi.

Trump ve Edward Snowden

ABD Başkanı Donald Trump, düzenlediği basın toplantısında Bitcoin (BTC) savunucusu Edward Snowden’ı affetmeyi düşüneceğini ve Rusya’daki 7 yıllık ‘sürgününden’ dönmesine izin vereceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Reuters raporuna göre, ABD Başkanı, 2013 yılında ülkesini terk ettiğinden beri Rusya’da sığınma evinde yaşayan ihbarcı için olası bir af için zemin “aramaya başlayacağını” söyledi. Yorumlar, Başkan Trump’ın açıklamasından sonra geldi. “Pek çok insanın” Snowden’a “adil davranılmadığını” düşündüğü dile getirdi. Edward Snowden ayrıca kripto para birimlerinin sesli bir savunucusu olmuştur. Snowden, NSA’nın sıradan vatandaşlar üzerinde kitlesel gözetleme araçlarını kullandığını ifşa etmekten sorumluydu.

Beyaz Saray, 2016’da Snowden’i Affetmeyi Düşünmüştü

Edward Snowden, Trump’ın yorumlarına yanıt olarak şu tweet’i attı: “Bir kez affetmeyi düşünen bir Beyaz Saray’ı en son 2016’da duyduk, bir zamanlar beni suçlayan aynı Başsavcı, NSA’nın anayasaya aykırı olduğunu ifşa etme çalışmalarımı kabul etti. Ozamanlar, kitle gözetleme sistemi “bir kamu hizmeti” idi. Edward Snowden, 1917 Casusluk Yasasını ihlal etmek ve hükümet mallarının çalınması nedeniyle hala federal suçlamalarla karşı karşıya. ABD başkanı bu yetkiye başvurursa, Snowden, Ocak 2017’de göreve başladığından beri Trump’ın affettiği 26. kişi olacak.

Edward Snowden, Çevrimiçi Gizlilik ve Kripto Kullanımı İçin Konuşmaya Devam Ediyor

Eski Ulusal Güvenlik Ajansı çalışanı, sürgününden itibaren “yıkıcı bir şekilde halka açık” blok zinciriyle ilgili endişelerini dile getirerek, Bitcoin hakkındaki görüşlerini ifade etmeye devam etti. Snowden’in 2013 yılında binlerce belgeyi gazetecilere sızdırmak için kullandığı sunuculara Bitcoin kullanılarak ödeme yapıldığı bildirildi. Daha önce bildirildiği gibi, ihbarcı, kripto paranın fiyatı 3.782 dolara düştüğü Mart düşüşü sırasında “Bitcoin satın almak istiyormuş gibi hissettiğini” tweetledi. Daha önce Snowden, ABD hükümetinin Permanent Record adlı kitabının yayınlanmasından elde ettiği kâra erişimini kısıtlama girişimini atlatmak için kriptoya başvurabileceğini ima etmişti. Snowden, hükümeti çevrimiçi gizlilik politikaları nedeniyle hala eleştirmeye devam ediyor.

Ancak Trump’ın sözlerinde ne kadar ciddi olduğu ya da bunu bir seçim malzemesi yapıp yapmadığı belli değil. Belki de oy artışına etkisi olduğu anketlerle kanıtlanırsa Edward Snowden affedilebilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x