Yükleniyor...

Türkiye’nin En Değerli Kripto Para Birimi XRP Oldu!

Ripple’ın kripto para birimi XRP, sadece bugün yaklaşık 50 yüzde oranında değer kazandı

XRP Ripple

Ripple’ın kripto para birimi XRP, sadece bugün yaklaşık 50 yüzde oranında değer kazandı. Kripto para biriminin değeri ise son bir hafta içinde yüzde 70 oranında arttı. Son günlerde gösterdiği performansla diğer kripto paraların arasında süperstar olarak adlandırılan XRP özellikle Türkiye piyasasında büyük talep görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CoinMarketCap‘in verilerine göre, Türkiye’de faaliyet gösteren Sistemkoin, BTCTurk, VeBitcoin ve Koineks’in işlem hacmi karşılaştırıldığında XRP’nin hacim anlamında başta Bitcoin’i ve diğer kripto para birimlerini açık ara geride bıraktığı görülüyor.

Sistemkoin, BTCTurk, VeBitcoin ve Koineks’in 24 saatlik işlem hacmi 74 milyon dolar. Bu rakamın 29 milyon dolarını XRP oluşturuyor. BTC’nin 74 milyon dolardaki payı ise yalnızca 10 milyon dolar.

Türkiye’deki borsalarda XRP’nin en çok işlem gördüğü borsa ise BTCTurk. Son 24 saatte yaklaşık 20 milyon dolarlık işlem gerçekleştirilmiş durumda. Söz konusu rakamın 13 milyon doları XRP’ye, 2.3 milyon doları ise BTC’ye ait.

Diğer borsalarda da durum farklı değil. Son 24 saatlik işlem hacmi 13.5 milyon dolar olan VeBitcoin’in bu işlem hacminin 8.5 milyon dolarını XRP oluşturuyor.

Yerli borsaların işlem hacimlerini dikkate olarak XRP’nin Türkiye’deki kripto para piyasasının yaklaşık yüzde 40’ına, BTC’nin ise yaklaşık yüzde 14’üne hakim olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x