Yükleniyor...
Sponsored

Türkiye, En Hızlı Büyüyen Kripto Pazarları Arasında

Chainalysis'in yayınladığı rapora göre Türkiye, en hızlı büyüyen kripto pazarları arasında yer alıyor.

Turkiye En Hizli Buyuyen Kripto Pazarlari Arasinda

Chainalysis’in yayınladığı rapora göre Türkiye, en hızlı büyüyen kripto pazarları arasında yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Türkiye, kripto para kullanımında dünya çapında üst sıralarda konumlanıyor. Bunun yanı sıra, kripto benimsenmesi yüksek olan ülkeler arasında da zirveye oldukça yakın. Chainalysis’in yaptığı yeni bir araştırma, Türkiye’nin kripto konusunda başarılı bir pazar olduğunu gösteriyor.

Türkiye, Bölgedeki En Büyük Kripto Pazarı

Chainalysis’in ODKA (Orta Doğu – Kuzey Afrika) bölgesini içeren araştırmasında, Türkiye’nin bölgedeki en büyük kripto pazarı olduğu öne çıkıyor.

ODKA bölgesindeki işlem hacmi, 566 milyar dolara yükseldi ve bu da bir önceki yıla göre yüzde 50’ye yakın bir artış olduğunu gösteriyor. ODKA bölgesindeki pazarlar, dünyanın en hızlı büyüyen kripto pazarları. Fas, Mısır ve Türkiye gibi gelişmekte olan pazarları içeren bölgeden yaklaşık 22 ülke listede yer aldı.

turkiye kriptomparabddk

Türkiye, 2022 Haziran ayı sonuna kadar yılda 192 milyar dolar değerinde kripto alarak, bugüne kadar elde edilen kripto değeri açısından ODKA bölgesinin zirvesinde. Ancak yıllık bazda sadece yüzde 10,5 büyüme yaşadı.

Araştırmaya göre, Türkiye’nin en hızlı büyüyen kripto pazarları arasında olması ve bölgede lider olması; Türk Lira’sının değer kaybetmesiyle birlikte ortaya çıkan parayı koruma isteği nedeniyle güçlendi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x