Yükleniyor...

Türkiye, Kripto Sahipliği Konusunda Dünya Lideri!

Araştırma şirketi GWI tarafından sağlanan verilere göre, Türkiye'de dijital para sahipliği yüzde 27,1 ile dünyadaki en yüksek oran oldu.

Turkiye kripto

Araştırma şirketi GWI tarafından sağlanan verilere göre, Türkiye’de dijital para sahipliği yüzde 27,1 ile dünyadaki en yüksek oran oldu.

Kripto para birimlerinin benimsenmesi, kullanım alanı bulması ve yükselen trendi dikkat çekmeye başladı. Birçok ülkede, insanların varlık değerlendirme amacıyla yöneldiği alanlardan birisi de kripto paralar oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dünyada kripto para birimlerine artan talebin ortasında, Türkiye‘deki oranlar dikkat çekti. Türkiye, kripto para sahipliği konusunda yüzde 27,1 ile dünya lideri oldu. Türkiye‘nin hemen ardından yüzde 23,5 ile Arjantin geliyor.

Türkiye, Kripto Konusunda Dikkat Çekiyor

Türkiye ve Arjantin, kripto sahipliği konusunda rekabet halinde. Araştırma verileriyle bilinen GWI, kripto sahipliği konusunda dikkat çeken bir veri yayımladı. Bu verilere göre, dünyadaki en çok kripto sahipliği bulunan ülke Türkiye oldu. Yüzde 27,1‘lik ciddi bir orana sahip Türkiye’yi, enflasyon içerisindeki ekonomisiyle bilinen Arjantin takip ediyor.

Araştırma kuruluşu GWI’nin verilerine göre, kripto sahipliğinde dünya üçüncüsü olan ülke yüzde 23,4 ile Filipinler oldu. Filipinleri sırasıyla, yüzde 21,9 oranla Tayland ve yüzde 20,6 oranla Brezilya takip ediyor.

GWI, 16 ile 64 yaş arasında yaptığı bir araştırmada, ülkelerdeki bir yıllık kripto sahipliği değişimini inceledi. Bir yıl içerisinde, kripto sahipliğinde en çok artış yaşayan ülkeler Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri oldu.

GWI Research

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x