Yükleniyor...

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin (BTC) İçeren Yeni Projesini Duyurdu!

Square ve Twitter CEO'su Jack Dorsey Perşembe günü yaptığı açıklamada, ödeme hizmetleri işinin Bitcoin (BTC) bağlantılı finansal hizmetlere odaklanan "açık kaynaklı bir geliştirici platformu" oluşturmak için çalıştığını söyledi.

jack dorsey twitter square bitcoin btc

Square ve Twitter CEO’su Jack Dorsey Perşembe günü yaptığı açıklamada, ödeme hizmetleri işinin Bitcoin (BTC) bağlantılı finansal hizmetlere odaklanan “açık kaynaklı bir geliştirici platformu” oluşturmak için çalıştığını söyledi.

Girişim, Dorsey tarafından yönetilen en son Bitcoin odaklı proje olacak. Son aylarda Dorsey, açık kaynaklı bir donanım cüzdanı geliştirme planlarını ve son kazançlarını ana hatlarıyla açıkladı ve Bitcoin, Square’in Cash App’i aracılığıyla finansal ayak izinde giderek daha önemli bir rol oynadı.

Yeni girişim, şu anda Cash App için Stratejik Geliştirme Lideri olarak görev yapan Mike Brock tarafından yönetiliyor. Dorsey, tweet dizisinde “Yeni #Bitcoin donanım cüzdanımız gibi, bunu da tamamen şeffaf yapacağız. Açık bir yol haritası, açık geliştirme ve açık kaynak” yazdı.

Dorsey, özel Twitter ve GitHub hesapları da dahil olmak üzere daha fazla bilginin geleceğini belirtti.

Geçen ayki bir etkinlik sırasında Dorsey, Bitcoin’in nihayetinde internetin yerel para birimi haline gelmesi gerektiğine olan inancını yineledi ve Square’in teknolojinin artan kullanımını bu hedefin bir parçası olarak konumlandırdı.

O zaman, “Square’in Bitcoin’e girmesinin tek nedeni bu amaçtı” ifadelerini kullanmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x