Yükleniyor...

Twitter CFO’su: Şirket, Bitcoin’e (BTC) Yatırım Yapma Olasılığını Değerlendiriyor

Twitter'ın finansal işlerden sorumlu ismi Ned Segal, sosyal medya devinin rezervlerine Bitcoin ekleyip eklememeyi değerlendirdiğini söyledi.

twitter cfosu sirket rezervlerine bitcoin btc ekleme durumunu degerlendiriyor

Twitter’ın finansal işlerden sorumlu ismi Ned Segal, sosyal medya devinin rezervlerine Bitcoin ekleyip eklememeyi değerlendirdiğini söyledi.

Segal, Çarşamba günü CNBC’ye verdiği bir röportajda, Twitter çalışanları ve sağlayıcıları Bitcoin ile ödeme yapılmasını isterse, şirketin hazinesinin bir parçası olarak Bitcoin’e yatırım yapmayı düşünebileceğini söyledi:

“Bitcoin ile ödeme talep etmeleri durumunda çalışanlara nasıl ödeme yapabileceğimizi, bitcoin ile ödeme yapılmasını isterlerse bir sağlayıcıya nasıl ödeme yapabileceğimizi ve rezervimizde Bitcoin bulundurmamız gerekip gerekmediğini değerlendirmek üzere pek çok ön görüşme yaptık. Bu, çalışmaya ve değerlendirmeye devam ettiğimiz bir şey. Zamanla bunun hakkında dikkatli olmak istiyoruz, ancak henüz herhangi bir değişiklik yapmadık.

Twitter’ın kardeş şirketi Square zaten bir Bitcoin yatırımcısı. Geçtiğimiz Ekim ayında, ödeme şirketi 50 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığını duyurmuştu.

O dönemde Square, MicroStrategy’den sonra Bitcoin’e yatırım yapan ABD merkezli halka açık ikinci şirket oldu. Bu haftanın başında Elon Musk’ın şirketi Tesla’nın da kurumsal rezervine Bitcoin eklediği ortaya çıkmıştı. Elektrikli otomobil şirketi, geçtiğimiz ay 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldı.

Bitcoin’in fiyatı son aylarda sert bir artış gösterdi. Şu anda ise, yaklaşık 45.300 dolar seviyesinden işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x