Yükleniyor...

Uniswap, Kripto Köprüleri için Komite Oluşturdu

Merkeziyetsiz borsa Uniswap (UNI), kripto köprülerini değerlendiren altı üyeli bir komite oluşturdu.

Uniswap haberi

Merkeziyetsiz borsa Uniswap (UNI), kripto köprülerini değerlendiren altı üyeli bir komite oluşturdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto sektöründe, çeşitli faktörleri birbirine bağlayan en önemli unsurlardan birisi olan köprüler, çeşitli sorunlar ve hack’lenmelerle gündemden düşmüyor. Bu kapsamda Uniswap, kripto köprülerini değerlendiren ve bağımsız çözümler sunan altı üyeli bir komite kurdu.

Uniswap, Kripto Köprülerine Yoğunlaşıyor

Uniswap DAO, blockchain ağları üzerindeki platformunun, gelecekteki dağıtımları için kripto köprü sağlayıcılarını değerlendiren ve çözüm üreten bir komite oluşturdu.

Uniswap Bridge Assessment Committee (UBAC) ismiyle ortaya çıkan bu oluşum, sektöre hakim altı isimden oluşuyor. Bunlar arasında, Zellic kurucu ortağı Jazzy Bedi ve Chaos Labs İş Operasyonları Başkan Yardımcısı Ben O’Neill de yer alıyor.

Diğer üyeler de sektörde uzmanlık edinmiş ve yetkin bilgileri olan, çeşitli kuruluşlarda görev alan isimler oldu. Oluşturulan bu komite, Axelar, Celer, deBridge, Hyperlane, LayerZero, Multichain, Router Protocol ve Wormhole olmak üzere sekiz köprü sağlayıcısını değerlendirecek.

Kripto köprüleri konusunda hizmet veren bu sağlayıcılar, kullanıcıların kripto token‘larını farklı ağlar arasında transfer etmelerini sağlıyor. Komite bu köprüleri incelemesinin haricinde, üç adet agnostik köprü çözümlerini de irdeleyecek.

Komitenin oluşturulma amacı, DAO’ya kripto köprüleriyle ilgili kısa vadeli tavsiyeler sunmak” olarak belirlendi. Bu tavsiyeler gelecekteki çapraz zincir dağıtımlarında ön plana çıkarılacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x