Yükleniyor...

Ünlü Analist Bitcoin İçin 18 Haftalık Tahminde Bulundu

Bitcoin (BTC), dün geç saatlerde oluşan "Darth Maul" mumunun ardından 9.

bitcoin tahmin

Bitcoin (BTC), dün geç saatlerde oluşan “Darth Maul” mumunun ardından 9.700 dolar civarında konsolide olmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Popüler bir bilim kurgu karakteri olan Darth Maul’un çift taraflı kırmızı kılıcından yola çıkılarak yapılan bu benzetme, Bitcoin’in 9.400 dolar seviyesine düşmeden önce yaklaşık olarak 9.900 dolara yükselmesinden sonra oluştu. Yaşanılan bu hareketlilikten sonra Bitcoin, tekrardan bir haftadır işlem yaptığı seviyesi olan 9.700 dolar seviyesine yükseldi.

Analistler, lider kripto paranın kısa vadeli eğilimi konusunda oldukça temkinli davranıyorlar ancak kısa zaman önce ünlü bir analist, BTC’nin güçlü bir yükseliş trendini başlatabilmesi için en az 18 haftalık düşüş eylemine gireceği tahmininde bulundu.

Yapılan bu tahmin, Bitcoin’in önceki fiyat eğilimleri göz önüne alınarak, tarihsel olgular ile yapılıyor. Ancak bir kripto paranın tarihine bakılarak yapılan tahminler, özellikle de günümüz şartları değerlendirildiğinde ne kadar gerçekçi olabilir tartışılır.

Dün akşam görülen keskin hareket, aşırı kaldıraçlı trader’ları tasfiye etmek için harekete geçen bazı büyük piyasa katılımcılarının likidite yakalaması olarak yorumlanıyor.

BTC’nin Gauss kanalındaki bir momentum göstergesine dikkat çeken analist, göstergenin aşağı doğru hareket etmek üzere olduğunu ve zayıflığın birkaç ay boyunca devam edeceğini belirtiyor.

“Gauss kanalındaki momentum azalmak üzere, Bitcoin’in en az 18 hafta kırmızı olmasını bekliyorum”

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 9.707 dolar seviyesinden işlem görüyor.