Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Ünlü Rapçi Akon'un Kripto Parası Nihayet Borsada Listeleniyor

Ünlü Rapçi Akon’un Kripto Parası Nihayet Borsada Listeleniyor

ABONE OL:google-news

Ünlü rapçi Akon tarafından Afrikalı girişimciler için sosyal fırsatlar sağlamak için geliştirilen kripto para birimi Akoin, kripto para borsası Bittrex’te listelenmeye başlıyor.

Bittrex, günlük 41 milyon dolarlık işlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alıyor. Firma, korelasyon, hacim ve nitel analiz testlerini geçen, küresel olarak son derece güvenilir olarak adlandırılan 14 borsa arasında yer alıyor.

Stellar ağına dayanan Akoin, 11 Kasım’da Bittrex’te başlayacak ve kullanıcıların ticaret ve işlem yapmasına olanak sağlayacak.

Akoin projesi, vatandaşların finansal hizmetlere erişimini engelleyen zayıf ve aşırı şişirilmiş fiat para birimlerinden muzdarip Afrika’daki ülkelere güvenilir bir dijital para birimi getirmeyi amaçlayan, ünlü sanatçı Akon tarafından yönetilen blockchain platformu üzerinde yer alıyor.

Projenin ana hedefi, Afrika’nın kırsal ve uzak bölgelerinde yaşayan, internete dolayısıyla da küresel ekonomi ile bağlantısı olmayan milyonlarca insan için sosyal fırsatları ve bağlılığı iyileştirmek. Projenin Senegal’de başlayıp, tüm Afrika Kıtası’na yayılması planlanıyor.

Akoin Ekosistemi, token sahiplerine çok çeşitli merkezi olmayan uygulamalara (dApps) erişim sağlarken, girişimcilere Afrika gibi bölgelerde iş bağlantıları kurma ve ölçeklendirme araçları sunarak, olumlu bir sosyal etki de yaratacak.

Akoin’in başkanı ve kurucu ortağı Jon Karas, listenin işletme için önemli olduğunu söyledi ve şu açıklamada bulundu;

“Akoin’in en iyi borsalarda listelenmesi, Akoin token için küresel farkındalık ve likidite yaratırken, bizi Afrika’da kendi işlerini kurmak, büyütmek ve geliştirmek isteyen insanlara daha fazla fırsat ve sosyal bağlantı sağlama vizyonumuzu gerçekleştirmeye daha da yaklaştırıyor.”

Bittrex Global CEO’su Tom Albright’da yeni proje hakkında açıklamalarda bulundu;

“Bankacılık ve krediye erişim olmayanlara yardım etmek için finansal araçlardan yararlanmak, hala blockchain’in gerçekleşmemiş en büyük vaatlerinden birisi. Akoin’in uzun zamandır beklenen lansmanı için inanılmaz heyecanlıyız.”

Bu tarz blockchain projeleri, hem küresel anlamda kripto paraların tanınmasına yardımcı oluyorken, diğer bir yandan da projelerin asıl amaçları ile birlikte, toplumsal birçok fayda sağlamakta.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar