Yükleniyor...

US Marshals, 50.000 BTC’yi Açık Artırma ile Satacak

2014 yılının Ocak ayında Silk Road sitesinin kurucusu olduğu gerekçesiyle tutuklanan ve "Dread Pirate Roberts"olarak bilinen Ross Ulbricht'in, yakalanmasının ardından, kendisine ait olduğu iddia edilen 144 bin BTC'ye ABD hükümeti tarafından el koyulmuştu.

us marshals 50000 btc 620x3501

2014 yılının Ocak ayında Silk Road sitesinin kurucusu olduğu gerekçesiyle tutuklanan ve “Dread Pirate Roberts”olarak bilinen Ross Ulbricht’in, yakalanmasının ardından, kendisine ait olduğu iddia edilen 144 bin BTC’ye ABD hükümeti tarafından el koyulmuştu.

Daha sonra ele geçirilen Bitcoinlerin 30.000’e yakın kısmı US Marshals tarafından Haziran ayında açık artırmaya çıkarılmış ve bu “Silk Road Bitcoinlerinin” sahibi Tim Draper olmuştu. O tarihte 1 BTC için 600 dolarlık teklif verdiği ve toplamda yaklaşık 18 milyon dolar harcadığı konuşulan Draper, bu Bitcoinleri ekosistemin gelişmesi için kullanacağını belirtmişti.

Şimdi ise US Marshals, Silk Road Bitcoinlerinin 50.000 BTC’lik diğer bir kısmını da “blind auction” ile satmaya hazırlanıyor. Bu açık artırma şeklinde tüm katılımcılar aynı anda açık artırmaya katılıp teklif veriyor ve en yüksek teklifi veren kişi kazanıyor. Bu açık artırma için teklifverecek olan yatırımcılar 17 Kasım 2014 tarihinde kayıtlarını yaptırdılar.

Haziran ayında yapılan açık artırmaya aralarında Barry Silbert’ın da bulunduğu bir çok önemli isim ve yatırımcı katılmıştı. Barry Silbert Twitter üzerinden yaptığı son açıklamada, 50.000 BTC’lik yeni açık artırmada da teklif vereceğini duyurdu. Tim Draper da, yeni açık artırmaya teklif verecek isimler arasında.

 

US Marshals 50.000 BTC’yi iki parça halinde satışa çıkarmayı düşünüyor. Bunun için yapılan planda ise; 2.000 BTC’lik 10 blok, “Seri A” olarak belirlenmiş ve bu açık artırma için 100.000 dolarlık bir depozit gerekiyor. 3.000 BTC’lik diğer parça ise yine 10 blok halinde “Seri B” olarak satışa çıkarılıyor. Seri B için 150.000 dolarlık bir depozit gerekiyor.

Açık artırmaya kayıt yaptıran katılımcılar 4 Aralık 2014 tarihinde teklif verecekler ve açık artırmayı kazanamayan katılımcılara paraları geri ödenecek. 5 Aralık’ta ise kazanan teklifveren belirlenecek ve 8 Aralık tarihinde BTCleri teslim alacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner