Yükleniyor...

USDC Cosmos’a Geliyor

Circle, USDC stablecoin’in Noble ağı ile yaptığı ortaklık sonucunda Cosmos ekosisteminde piyasaya sürüleceğini duyurdu.

usdc

Circle, USDC stablecoin’in Noble ağı ile yaptığı ortaklık sonucunda Cosmos ekosisteminde piyasaya sürüleceğini duyurdu. 

Gerçekleştirilen bu ortaklık sayesinde USDC, Cosmos ekosisteminde piyasaya sürülecek ve tüm Cosmos IBC blok zincirleri için kullanılabilir hale getirilecek. Noble geliştirme ekibinin blog sayfası üzerinden aktardığı bilgilere göre, USDC yakında Noble ağı aracılığıyla Cosmos ekosisteminde kullanıma sunulacak. 

Bu Hamle, Cosmos İçin Oldukça Önemli 

Yapılan açıklamalarda USDC’nin Cosmos ağı üzerinde ne zaman kullanıma sunulacağına dair net bir tarih henüz verilmedi. 

Noble Protocol, Twitter üzerinden de yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Bu ekosistemimiz için büyük bir an. Cosmos daha önce hiç yüksek likiditeye sahip ve tamamen teminatlandırılmış yerel, fiat destekli bir stablecoin’e sahip olmamıştı. Cosmos tarihinde ilk kez, 50’den fazla IBC özellikli blok zinciri yakında USDC’ye erişebilecek.”

USDC şu anda Tether’in ardından kripto alanındaki en büyük ikinci stablecoin’dir ve birçok merkeziyetsiz finans (DeFi) projesinde önemli bir rol oynamaktadır. 

Noble ekibi, son derece likit ve fiat destekli USDC stablecoin’in piyasaya sürülmesinin, kullanıcıların farklı ağlar ve varlıklar arasında köprü kurmaya çalıştıklarında Cosmos’ta karşılaştıkları çeşitli zorlukları çözeceğine inanıyor. 

Şu anda Cosmos ağındaki kullanıcılar büyük stablecoin’lere yalnızca Axelar ve Gravity gibi köprü protokolleri aracılığıyla erişebiliyor. USDC’nin kullanıma sunulmasıyla birlikte, ekosistemdeki DeFi protokollerinin başvurabileceği tek bir stablecoin olacak. 

Konu ile ilgili yorum yapan Noble CEO’su Jelena Djuric: “Bu aynı zamanda kullanıcıların ekosistemdeki yerel varlıklara sorunsuz bir şekilde erişebilmeleri için de gerekli. Günün sonunda, kullanıcıların ve uygulama zincirlerinin köprü varlıklarla etkileşime girerken karşılaştıkları zorlukları gidermeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Cosmos son aylarda yoğun bir faaliyete sahne oldu. Ocak ayında Injective Protocol, Cosmos ekosisteminin daha fazla kullanıcı tarafından benimsenmesini teşvik etmek için 150 milyon dolarlık bir fon başlattı. Fon, Jump Crypto, Pantera Capital gibi şirketler tarafından desteklendi. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x