Yükleniyor...

Uzman Görüşü: Bu Altcoin’de Yakında Patlama Yaşanabilir

Eşler arası bir borç verme platformu olan ve hızla yükselen Maker'ın yönetim token’ı MKR’nin analistler arasında cazibesi de yükseldi.

bu altcoin yukselenilir

Eşler arası bir borç verme platformu olan ve hızla yükselen Maker’ın yönetim token’ı MKR’nin analistler arasında cazibesi de yükseldi.

New York’taki risk sermayesi şirketi Placeholder’ın ortaklarından biri olan Chris Burniske, Maker likidite havuzunda giderek büyüyen kilitli değerin altını çizdi. Fon yöneticisi ayrıca, merkezi olmayan finans alanındaki diğer token’larla aynı artan yatırımı almadığı için MKR’nin değerinin düşük olduğu savundu.

Bu hafta itibariyle Maker’daki kilitli toplam değer, bugüne kadarki en yüksek seviyesi olan 2 milyar dolara yükseldi. Sermaye büyük ölçüde USDC mevduatı şeklinde geldi. USDC, Eylül başında TVL’nin sadece yüzde 0,6’sını oluşturuyordu. Ancak ayın sonunda, payı yüzde 20’ye (yaklaşık 400 milyon dolar) yükseldi.

Maker MKR TVL

MKR Boğa Sinyalleri Veriyor

MKR, Maker’ın artan TVL’sinde son iki haftada bir geri dönüş yaptı. Token, 434 dolara yakın seansın düşük seviyesinden yüzde 38.85 artışla 602 dolara yükseldi. MKR daha sonra küçük bir geri çekilme yaşadı. Yazının yazıldığı sırada token, Coingecko verilerine göre 574 dolardan işlem görüyordu.

Messari, diğer DeFi projeleri ilgi odağı olmasaydı MKR’nin değerinin daha fazla olabileceğini belirtti. Bununla birlikte, portal Maker’ın “inatla düşük faiz oranlarını” teşvik eden ve dolayısıyla MKR kazançlarını etkileyen “boomer kişiliğini” suçladı. Faiz oranlarının artmasıyla beraber MKR; COMP ve YFI dahil olmak üzere ortaya çıkan diğer DeFi token’larına karşı kaybettiği değerin çoğunu geri kazanabilir.

maker bullishDai, Dikkat Çekmeye Başladı

Veri toplayıcı platformu Messari, daha yüksek sermaye akışı için Maker yönetimine dikkat çekti. ABD merkezli kripto endeksleme portalı, Maker geliştiricilerinin Dai peg’i geri yükledikleri bir raporda yazdı. Bu da artık “stablecoin” teminatlı borcu daha yüksek borç tavanları ve daha düşük tasfiye oranları ile teşvik etmeyi” garanti edecekleri anlamına geliyor.

maker messari

Borç yaratmayı daha az maliyetli hale getirmek, insanların daha ucuz kaynaklar tahsis ederek Dai’yi basmasına izin verdi. Bu, stablecoin talebini artırırken fiyatı üzerinde aşağı doğru baskı oluşturacağına söz verdi. Dai’nin yield farming yapanlar tarafından çılgınca bir hedef haline gelmesi özellikle önemli.

Dai’yi başkalarının likidite havuzlarına kilitlediler ve böylece fiyatını 1 dolarlık sabitin üzerine çıkardılar. Messari, şu ifadeleri kullandı:

“Dai, DeFi genelinde en çok kullanılan stablecoin’lerden biri olmaya devam ediyor. Sektör bu hızla büyümeye devam ederken, yerleşik ağ etkileri göz önüne alındığında Dai’nin de büyümeye devam etmesi doğal.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner