Yükleniyor...

Varlık Yöneticisi Ruffer’ın Bitcoin (BTC) Varlıklarını Sattığı Ortaya Çıktı

The Times tarafından 6 Haziran'da yayınlanan bir habere göre, Ruffer kısa vadeli Bitcoin bahsinden hızlı bir şekilde 1.

varlik yoneticisi rufferin bitcoin btc varliklarini sattigi ortaya cikti

The Times tarafından 6 Haziran’da yayınlanan bir habere göre, Ruffer kısa vadeli Bitcoin bahsinden hızlı bir şekilde 1.1 milyar dolar kazandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İngiltere varlık yönetimi firması, Şubat ayında pozisyonunun yarısını sattıktan sonra Nisan ayında tüm varlıklarını sattığını söyledi. Satım işlemi Bitcoin’in 14 Nisan’da 64.854 doları aştığı zaman gerçekleştirildi. 

Ruffer’ın Bitcoin’den çıkmasının bir nedeni de, karantinalar sona erdiği için gençlerin aktif olarak alım satım yapmayı bırakmasını beklemesidir.

Daha önce aktardığımız üzere Ruffer, ilk olarak Aralık ayında 600 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklamıştı. Ruffer’ın yatırım direktörü Hamish Baillie, şirketin gelecekte Bitcoin’e yatırım yapmama gibi bir kararının olmadığını söylüyor:

“Çok varlıklı bir stratejiniz varsa, farklı şekillerde davranan şeyler gerçekten yardımcı olur. Tüm farklı varlıklarınız aynı dinamiklerle hareket ediyorsa, çoklu varlık olmanın bir anlamı yoktur.”

Bitcoin’i çevreleyen çevresel kaygılardan bahseden Baillie, bunu “yanlış bilgi” olarak niteledi ve oyun endüstrisinin aslında daha fazla elektrik tükettiğini söyledi. Ayrıca, madenciliğin %70’e varan kısmının yenilenebilir kaynaklardan sağlandığına dikkat çekti. 

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin’in enerji tüketimine yönelik eleştirilerinin ardından sektör yeşil alternatiflere yönelmeye başlamıştı. Square ve Blockstream’in güneş enerjisiyle çalışan bir Bitcoin madencilik tesisi kurma planları da bu çabaların sonuncusunu temsil ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x