Venezuela, Kripto Para Transferlerine Limit Koydu • Coinkolik
Yükleniyor...

Venezuela, Kripto Para Transferlerine Limit Koydu

Venezuela hükümetinin kripto para transferlerini düzenlemeye başladığı bildirildi.

Venezuela Kripto Para Transferlerine Limit

Venezuela hükümetinin kripto para transferlerini düzenlemeye başladığı bildirildi. Venezuela’nın düzenleyici makamları kripto para transfer miktarına aylık bir limit koydu ve toplam işlem değerinden komisyon ücreti olarak yüzde 15’e kadar bir ücret alınacağını duyurdu.

Aylık Limit 600 Dolar Olarak Belirlendi

Yerel haber ajansı CriptoNoticias’in haberine göre, kripto para transfer işlemleri başına alınacak asgari komisyon ücreti 0,25 Euro olarak belirlendi. Ek olarak Sunacrip, ülkenin fiat para biriminde (Bolivar) kripto para birimlerinin değerini ayarlamakla görevlendirildi. Sunacrip, ek tarifelerin belirlenmesi, kripto para transferleri için başka tür sınırlamaların oluşturulması, ödeme gönderenlerden ve alıcılardan ek bilgi talep etmek için çalışma yapacak. Sunacrip, kripto para transfer ödemelerinin aylık limitinin PTR için aylık 600 dolar olduğunu söylüyor. Bu limiti aşan herhangi bir havale Sunacrip’in onayından geçmek zorunda. Onaylı işlemlerde ise maksimum 50 PTR’ye yani 3.000 dolara izin verilecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sunacrip’in açıklamasının ardından sosyal medyadaki birçok kişi Venezuela hükümetinin kripto para düzenleme kararını eleştirmeye başladı. Bir Venezuela vatandaşı kripto para transferleri konusunda konulan yeni limitlerin duyduğu en saçma şey olduğunu söyledi. Venezuela’daki tartışmalara konu olan devlet destekli kripto para biriminde aylık havale limiti 10 Petro (PTR). Venezuela’nın başkanı Nicolas Maduro, Petro’nun ülkenin engin petrol rezervleri, elmas, altın ve diğer doğal kaynaklar tarafından desteklendiğini iddia ediyor. Venezuela hükümetinin petrol satışlarını ve işlemlerini teşvik etme çabalarına rağmen geçen yıl yapılan kapsamlı bir soruşturma, devlet tarafından kontrol edilen kripto para biriminin yerel veya uluslararası işlemlerde kullanıldığına dair hiçbir kanıt olmadığını ortaya koydu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x