Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Venezuela, Kripto Para Transferlerine Limit Koydu

Venezuela, Kripto Para Transferlerine Limit Koydu

ABONE OL:google-news

Venezuela hükümetinin kripto para transferlerini düzenlemeye başladığı bildirildi. Venezuela’nın düzenleyici makamları kripto para transfer miktarına aylık bir limit koydu ve toplam işlem değerinden komisyon ücreti olarak yüzde 15’e kadar bir ücret alınacağını duyurdu.

Aylık Limit 600 Dolar Olarak Belirlendi

Yerel haber ajansı CriptoNoticias’in haberine göre, kripto para transfer işlemleri başına alınacak asgari komisyon ücreti 0,25 Euro olarak belirlendi. Ek olarak Sunacrip, ülkenin fiat para biriminde (Bolivar) kripto para birimlerinin değerini ayarlamakla görevlendirildi. Sunacrip, ek tarifelerin belirlenmesi, kripto para transferleri için başka tür sınırlamaların oluşturulması, ödeme gönderenlerden ve alıcılardan ek bilgi talep etmek için çalışma yapacak. Sunacrip, kripto para transfer ödemelerinin aylık limitinin PTR için aylık 600 dolar olduğunu söylüyor. Bu limiti aşan herhangi bir havale Sunacrip’in onayından geçmek zorunda. Onaylı işlemlerde ise maksimum 50 PTR’ye yani 3.000 dolara izin verilecek.

Sunacrip’in açıklamasının ardından sosyal medyadaki birçok kişi Venezuela hükümetinin kripto para düzenleme kararını eleştirmeye başladı. Bir Venezuela vatandaşı kripto para transferleri konusunda konulan yeni limitlerin duyduğu en saçma şey olduğunu söyledi. Venezuela’daki tartışmalara konu olan devlet destekli kripto para biriminde aylık havale limiti 10 Petro (PTR). Venezuela’nın başkanı Nicolas Maduro, Petro’nun ülkenin engin petrol rezervleri, elmas, altın ve diğer doğal kaynaklar tarafından desteklendiğini iddia ediyor. Venezuela hükümetinin petrol satışlarını ve işlemlerini teşvik etme çabalarına rağmen geçen yıl yapılan kapsamlı bir soruşturma, devlet tarafından kontrol edilen kripto para biriminin yerel veya uluslararası işlemlerde kullanıldığına dair hiçbir kanıt olmadığını ortaya koydu.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar