Yükleniyor...

Visa, Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) ile Çalışmış Blockchain Mühendisleri Arıyor

Visa, ABD'deki blockchain mühendisleri için birden fazla açık iş pozisyonuna sahip.

visa bitcoin ve ethereum ile çalışmış blockchain mühendisleri arıyor

Visa, ABD’deki blockchain mühendisleri için birden fazla açık iş pozisyonuna sahip. Ödeme devi Visa, son iş ilanına göre blockchain mühendisleri arıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İş tanımı Visa’nın özellikle Ethereum ve onun blockchain mimarisinde güçlü uzmanlığa sahip birini işe almak istediğini belirtiyor. İş tanımında şu ifadeler yer alıyor:

“Dağıtılmış uygulama oluşturmakla görevli ekibin bir parçası olmak için Ethereum ve blockchain mimarisinde deneyimli güçlü bir geliştirici arıyoruz.”

Bu, bir geliştiricinin (C ++ veya Java üstünde) akıllı sözleşmeler oluşturmak için kullanılan Solidity programlama dilinde iyi bir şekilde bilgili olması gerektiği anlamına geliyor. İdeal adayları Bitcoin, Ripple ve kurumsal blockchain platformu R3 ile çalışmış olmalıdır.

Visa’nın yeni işe alacak kişilerin sorumlulukları arasında “benzersiz” blok zinciri girişimlerine liderlik etme, kod yazma ve yeni teknolojileri alandan takip etme de yer alacak.

Blockchain Destekli Ödeme Sistemi

Visa yıllardır fintech bölümü için blockchain mühendislerini işe alıyor. Daha önceden bildirildiği üzere şirket, blok zinciri ile çalışan ödeme sistemi B2B Connect’i geçen Haziran ayında başlattı. İlk olarak 2016 yılında açıklanan hizmet, Visa’nın kurumsal müşterilerinin anında sınır ötesi transferler yapmalarına izin veriyor. Kasım 2019’da Visa, dijital fiat para biriminin oluşturulmasını açıklayan bir patent de almıştı.