Washington'daki Ephrata Şehrinde Kripto Para Madenciliği 1 Yıl Boyunca Yasaklandı! • Coinkolik
Yükleniyor...

Washington’daki Ephrata Şehrinde Kripto Para Madenciliği 1 Yıl Boyunca Yasaklandı!

Washington'daki Ephrata şehrinde önümüzdeki 12 ay boyunca yeni kripto madenciliği faaliyetleri yasaklandı.

Kripto Para Madenciliği 1

Washington’daki Ephrata şehrinde önümüzdeki 12 ay boyunca yeni kripto madenciliği faaliyetleri yasaklandı. Kısa süre önce açıklanan yasak kararı, yalnızca yeni kripto madencilik girişimlerinin Ephrata’da kurulmasını etkileyecek, mevcut dört büyük kripto para madenciliği işletmesi faaliyetlerini sürdürmeye devam edecek.

Yasak kararı, belediye meclisi tarafından yeni kripto para birimi düzenlemeleri lehine oy kullanan altı konsey üyesinin oyu ile alındı. Komisyon üyelerinden sadece Matt Moore düzenlemeye karşı oy kullandı. Moore, geçici bir yasağın bile kentin ekonomik kalkınması için bir tehdit oluşturacağı görüşünde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Konsey üyesi Kathleen Allstot, geçici yasağın hem Ephrata’da hem de Grant County Kamu Hizmetleri Bölgesi’nde madenciliğin nasıl geliştiğini ve neler olup bittiğini görmek için gerekliydi.

Kripto madenciliği faaliyetleri bölgenin ucuz elektrik kaynakları nedeniyle Washington’daki Columbia gibi kentlerde giderek yaygın hale geldi. Ancak, Ephrata’daki kripto madenciliği gelişmelerinin büyümesi ve yerel kripto madencileri tarafından yüksek enerji tüketen soğutma ekipmanlarının kullanılması nedeniyle sık sık elektrik kesintilerine neden oluyor. Bu durum kent genelinde yaşayan insanların tepkisini çekiyor.

Şehir genelinde kripto para madencilik faaliyetleri için gerekli altyapı güçlendirmelerinin Nisan 2019’a kadar sağlanması hedefleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x