Yükleniyor...

Xapo, BitLicense Düzenlemelerine Büyük Tepki Gösterdi

Kullanıcıların Bitcoin kartları sunan Xapo, BitLicense düzenlemelerine tepki olarak New York'taki kulanıcıların erişimlerini engelleyeceğini açıkladı.

debit share1

Kullanıcıların Bitcoin kartları sunan Xapo, BitLicense düzenlemelerine tepki olarak New York’taki kulanıcıların erişimlerini engelleyeceğini açıkladı.

Xapo CEO’su Wences Casares, Xapo’nun blog sayfasında yaptığı açıklamada, “New York’un sunduğu BitLicense düzenlemeleri mevcut durumda yanlış şekilde biçimlendiriliyor, ayrıca bu düzenlemeler New York’u ve New York’taki kullanıcıları da tehdit ediyor.” şeklinde yazdı.

Casares, Xapo’nun hiçbir zaman doğru şekilde yapılmış düzenlemelere karşı çıkmayacağını ve bu düzenlemelerin uygun dozda yapılmasının Bitcoin için iyi bir şey olduğunu belirtirken; doğru biçimdeki düzenlemelerin, potansiyel kullanıcılar nezdinde Bitcoin endüstrisinin yasallığını sağlayacağını söylüyor.

Konu ile ilgili Çin Bitcoin endüstrisinin devleri de ortak bir bildiri yayınladı. Habere buradan ulaşabilirsiniz.

Amaç Müşteri Korumasını ve Güvenilirliği Artırmak

Silk Road üzerinde Bitcoin’in yasadışı aktivitelerde kullanılması ve Mt.Gox faciasının (Xapo CEO’su bu durumu “apaçık bir dolandırıcılık” olarak nitelendiriyor) yaralarının sarılması için endüstrideki şirketler olarak büyük adımlar attıklarını belirten Casares; BitGo, BitPay, BitStamp, Circle, Coinbase ve Xapo gibi şirketlerin finansal desteklerinin olduğunu ve güvenliği yüksek derecede sağladıklarını dile getiriyor. Casares ayrıca çoklu-imza teknolojilerinin, cold storage bankalarının ve sigortalama işlemlerinin, Bitcoin kullanımını ve saklamayı daha güvenli hâle getirdiğini belirtiyor.

New York’un Tavrı Önemli

New York’un dünya çapındaki en kapsamlı düzenlemeye giderek bu alanda ilk olduğunu vurgulayan Casares, şu şekilde devam ediyor:

“Bitcoin endüstrisi olarak değişim süreci yaşıyoruz ve New York bu alanda liderlik edebilecek fırsata sahip. Bunu gerçekleştirmek için ise, NYDFS, BitLicense ile ilgili kararları, Bitcoin topluluklarının endişesini de göz önünde bulundurarak, dikkatlice vermeli,”

Bitcoin’in henüz çok erken bir aşamada olduğunu ve gelişim sürecinde olduğunu belirten Xapo CEO’su, BitLicense’ın zamanlamasının ise bu süreç için uygun olmadığını belirtiyor.

NYDFS’nin BitLicense için yorum süresini 90 güne uzattığı için teşekkürlerini sunan Casares, finans departmanının bu konudaki çabalarını da takdir ediyor. Xapo CEO’su, BitLicense ile ilgili yorumlarını direkt olarak NYDFS’ye ilettiklerini ve bununla ilgili güncellemeleri blog sayfasından paylaşacağını belirtiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x