Yükleniyor...

New York, BitLicense için Yorum Süresini 45 Gün Daha Uzattı

Bitcoin ekosisteminden oldukça fazla ilgi gören BitLicense düzenlemesi, New York Finansal Hizmetler Departmanı tarafından kamuoyuna, 45 gün sürelik fikir beyan etme zamanı ile sunulmuştu.

Bitcoin ekosisteminden oldukça fazla ilgi gören BitLicense düzenlemesi, New York Finansal Hizmetler Departmanı tarafından kamuoyuna, 45 gün sürelik fikir beyan etme zamanı ile sunulmuştu. Fakat NYDFS’nin yeni yaptığı açıklama ile 45 günlük süre 90 güne çıkarıldı.

“New York Finansal Hizmetler Departmanı’na, sanal para ile iş yapan şirketlerin düzenlenmesi teklifi ile ilgili önemli derecede ilgi ve yorumlar gelmekte. Bu alanda ilk olma özelliği taşıyan ve diğer yargı alanlarında da geçerli olabilecek potansiyele sahip [BitLicense] teklifi ile ilgili sürenin uzatılması için, bir kaç grup ve kişi tarafından gelen teklifler var. Bu yüzden, NYDFS sanal para düzenlemesi ile ilgili yorum süresini, 45 günden 90 güne çıkarmıştır. […]”

Superintendent of the Department of Financial Services Lawsky listens during a cabinet meeting in Albany
Benjamin Lawsky

Benjamin Lawsky, ilk kez bu kadar geniş çaplı bir düzenlemenin gerçekleşeceğini belirterek, bunun [sanal paranın] banka regülasyonları ve yeni teknoloji arasında çatışma yarattığını ve bu düzenlemelerin doğruluğundan emin olmak istediklerini söyledi.

BitLicense düzenlemeleri ile ilgili New York dışından ve hatta ABD dışından bile yorumlar geliyor. Bunun en yakın ve önemli örneği ise, Çin’in 3 büyük Bitcoin borsasının (BTC China, OKCoin, Huobi), düzenlemeler ile ilgili ortak bir açıklama yapmasıydı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x