Yükleniyor...

OKCoin, Bitcoin Rezerv Denetiminden Onay Aldı

Daha önceki aylarda Kraken'ın geçtiği rezerv denetiminden, bu sefer de Çin'in lider Bitcoin borsalarından OKCoin onay aldı.

Daha önceki aylarda Kraken’ın geçtiği rezerv denetiminden, bu sefer de Çin’in lider Bitcoin borsalarından OKCoin onay aldı. Stefan Thomas tarafından gerçekleştirilen denetim, Weibo’da dün duyuruldu. Çin’de gerçekleştirilen ilk denetimden sonra, BTC China ve Huobi’nin de denetim ile ilgili duyuru yapması bekleniyor.

Bitcoin borsalarının bu şekilde denetime girmesi, kullanıcıların bu borsalara daha fazla güven duymasında büyük bir etken oluyor. Bitcoin dünyasına damga vuran Mt.Gox faciasından sonra, bu denetimlerin gerçekleşmesi bir gereklilik olarak görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

OKCoin, mart ayındaki 10 Milyon dolarlık finansman desteği ile birlikte Çin’de hızla büyümeye başlamış ve daha sonra da dolar ile işlem yapmaya başladığını duyurarak da uluslararası piyasalarda rol almak için büyük bir adım atmıştı.

Peki Rezerv Denetimleri Nasıl Yapılıyor?

Bitcoin borsalarının rezerv denetimlerini gerçekleştirmek için iki adım gerekiyor.

Birinci adımda, Bitcoin borsasının ne kadar Bitcoin’i kontrol ettiği onaylanıyor. Bu onaylama için borsadaki Bitcoin adreslerinin ve bakiyelerinin Blockchain’dekiler ile karşılaştırması yapılıyor.

İkinci adımda, Bitcoin borsasının 1. adımda hesaplanan kullanıcı bakiyelerinden daha fazla Bitcoin bulundurup bulundurmadığı araştırmaya tâbi tutuluyor.

Stefan Thomas, bu denetimlerin kullanıcı nezdinde çok önemli olduğunu vurguluyor.

 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x