Kraken, Bitcoin Rezervinin Miktarını İspatladı • Coinkolik
Yükleniyor...

Kraken, Bitcoin Rezervinin Miktarını İspatladı

Son günlerde Bitcoin dünyasına damga vuran gelişmelerde, Mt.

Son günlerde Bitcoin dünyasına damga vuran gelişmelerde, Mt.Gox Bitcoinlerin gittiğini açıklamış; Vircurex ise Bitcoin rezervinin çok az olduğunu belirtmiş ve bu yüzden Bitcoin alımlarını durdurmuştu.

Bu şekildeki duyurular, Bitcoin severlere büyük gelir kayıpları yaşatırken, exchange sitelerinin güvenilirliğini de sorgulamamıza neden oluyor. Fakat Kraken exchange sitesi, tüm bu kuşkuları ortadan kaldırmak için gerçekleştirdiği denetimle, elinde bulundurduğu Bitcoin rezervinin varlığını ispatlamış bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Stefan Thomas tarafından 11 – 22 Mart tarihleri arasında yapılan denetimde, Kraken’ın Bitcoin rezervini elinde bulundurduğu belirtildi. Thomas, denetimin çok sıkı bir şekilde yapıldığını ve denetim süresinde kullanıcı gizliliğinin korunmasına çok özen gösterdiklerini söyledi. Ayrıca Thomas, Kraken’ın etkileyici bir şekilde bu denetimleri sık sık yaptıracağını belirtti.

Thomas, “Sitenin Bitcoin rezervini hesaplamak için Greg Maxwell tarafından geliştirilen “merkle tree” tekniğini uyguladık. … Eğer benim güvenilir biri olduğumu düşünüyorsanız bilin ki, Kraken sitede kullanıcılara sunduğu Bitcoin rezervlerinin 100%’ünü elinde bulundurduğunu ispatladı.”

Exchange Siteleri Arasında Güvenilirliği Arttı

Kraken’ın bu şekilde bir denetim ile rezervlerinin bulunduğunu kanıtlaması, tabii ki de sitenin güvenilirliğini oldukça artırdı. Bitcoin rezervi bulunmadığı için kapanan veya sorun yaşayan exchangeleri düşündüğümüzde, bu hamlenin Kraken’ı ne kadar öne taşıyabileceğini görebiliyoruz.

Mart ayının başlarında da, Bitstamp Bitcoin rezervlerinin dolu olduğuna dair bir denetim gerçekleştirmiş ve bu da Bitstamp’i diğer exchange sitelerinden bir adım öne taşımıştı.

Kaynak, cryptocoinsnews.com

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x