Yükleniyor...

OKCoin 10 Milyon Dolarlık Finansman ile Çin’de Büyümeye Devam Ediyor

İşlem hacmi açısından Çin'in en büyüğü olduğu iddia edilen exchange platformu OKCoin, 10 milyon dolarlık finansmana sahip olduklarını duyurdu.

İşlem hacmi açısından Çin’in en büyüğü olduğu iddia edilen exchange platformu OKCoin, 10 milyon dolarlık finansmana sahip olduklarını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

OKCoin yatırımcılarını, Çin’in erken girişimlere sermaye sağlayan firması Ceyuan, ve onu takip eden  Mandra Capital, VenturesLab ile bir çok melek yatırımcı oluşturuyor.

Çin’in kriptopara birimlerine yaptığı baskıya rağmen, Çinli sermaye yatırımcıları Bitcoin exchange platformları hakkında oldukça inatçı bir tavır sergiliyor.

Çin’in 2013 yılında Bitcoin’e yasak getirmesiyle birlikte, Çin’deki o zamanın en büyük exchange platformu BTCChina, bu yasaktan dolayı çok etkilenmiş ve Çin’deki Bitcoin üzerinden yapılan alım-satım hacmi oldukça düşmüştü. Fakat çabucak değişen ortama ayak uyduran OKCoin ve Huobi; daha öncelerde 5 milyon dolarlık yatırım sağlayan – ki Lightspeed Venture Partners’dan (Snapchat, Nest) yatırım aldı-  ve dedikodulara göre daha da fazla finansmana sahip olan BTChina’yı günlük işlem hacminde geçmeyi başarmışlardı.

Yerel exchange platformu OKCoin, şirketin CEO’su Star Xu’ya göre şu anda Çin’in en büyük exchange platformu. Xu’nun belirttiklerine göre, OKCoin’deki günlük işlem hacmi 50.000 Bitcoin olarak görülüyor.

Fakat daha çok dikkat çekici olan şu ki, şirkette iddiaya göre günlük 5 milyon Litecoin işlemi görülüyor. Şirketin belirttiğine göre, zirve noktasında günlük 300,000 bitcoin ve 13 milyon Litecoin alım-satımı yapılmış.

Ceyuan kurucusu ve ortağı Mr Feng Bo, OKCoin’in gelişim ile ilgili şunları söylüyor:

Çin’in öncü Bitcoin exchange platformuna yatırım yapmaktan dolayı oldukça memnunuz; Star Xu ve ekibinin liderliğindeki şirketten iyi haberlerin geleceğinden eminiz.”

OKCoin’in Deniş-Aşırı Operasyonları

OKCoin’e sağlanan yatırımlar; ekibi genişletmek adına, ürün araştırma ve geliştirmeye, üstün güvenlik önlemlerine ve ek olarak OKCoin’in Deniz-Aşırı Operasyonları için kullanılıyor olacak. Hükümetten gelen düzenlemelere bakılırsa, bu hareket gayet zekice bir hamle olarak görülüyor.

ABD, Singapur ve Hong Kong’taki düzenlemelerin kesinleşmesi sonucu, bu bölgeler OKCoin için bir yatırım fırsatı olarak görülüyor. Bu yatırımlar sayesinde OKCoin müşterileri korunacak ve exchange platformunun güvenliği de tam olarak sağlanmış olacak.

Yazının kaynağı, CoinDesk

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x