XRP avukatından SEC'in temyize gitmesi hakkında açıklama geldi • Coinkolik
Yükleniyor...

XRP avukatından SEC’in temyize gitmesi hakkında açıklama geldi

XRP avukatı John Deaton, SEC'in temyize gitmesinin, XRP yatırımcıları için bir şeyi değiştirmeyeceğini söyledi.

xrp analiz

XRP avukatı John Deaton, SEC’in temyize gitmesinin, XRP yatırımcıları için bir şeyi değiştirmeyeceğini söyledi.

Kripto para sektörü geçtiğimiz haftalarda yaşanan XRP davasının sonuçlarını yorumlamaya devam ediyor. Bununla birlikte XRP avukatından SEC’in temyize gitmesine dair yorum geldi.

XRP avukatı John Deaton: SEC’in temyize gitmesi hiçbir şeyi değiştirmeyecek

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

XRP avukatı John Deaton, SEC’in olası bir temyiz kararının XRP sahiplerini olumsuz etkilemeyeceğini açıkça belirtti. Hakimin Ripple davası kararında, XRP token’larının borsalardaki programlı satışının onları menkul kıymet olarak sınıflandırmadığına dair açık bir hüküm bulunuyor. Bu nedenle, SEC‘in bu karara itiraz etmesi durumunda bile XRP’nin menkul kıymet olarak sınıflandırılmadığı gerçeği geçerli olacaktır.

john deaton ripple pepe

Ripple’ın baş hukuk yetkilisi Stuart Alderoty, SEC’in token’lar üzerindeki yetkisi konusundaki tartışmalara yanıt olarak, bir menkul kıymetler ajansının yargı yetkisinin menkul kıymetlerle sınırlı olduğunu belirtmiştir. Eğer bir token menkul kıymet olarak sınıflandırılmazsa, SEC’in düzenlemesinde rolü bulunmuyor.

Yargıç Torres’in kararı, XRP’nin perakende satışlarının menkul kıymet olarak sınıflandırılmadığına dair açıklık getirdi. SEC’in XRP’nin kurumsal satışlarına ilişkin uzlaşma koşullarını keşfetme konusunda esneklik sağlayabilir. Bu da XRP’nin düzenleyici durumunu incelerken ilgili taraflar arasında potansiyel tartışmalara ve müzakerelere yol açabilir. Ancak, Deaton ve Ripple ekibi, XRP’nin menkul kıymet olarak sınıflandırılmadığını ve SEC’in temyiz sürecinin XRP’ye olan etkisini önemli ölçüde azaltacağını vurgulamaktadır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x