Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri XRP’de Death Cross Oluşumu: XRP Fiyatı İçin Olası Senaryolar

XRP’de Death Cross Oluşumu: XRP Fiyatı İçin Olası Senaryolar

ABONE OL:google-news

En büyük üçüncü kripto para XRP, son 24-48 saat içinde biraz yükselmesine rağmen genel olarak yön aşağı gibi görünüyor. Bu, esas olarak artan bir kanal deseninin oluşumundan kaynaklanıyor ve RSI daha fazla bir düşüş eğilimini destekliyor.

“XRP Fiyatı Yakında Düşebilir”

Kripto para analisti Akash Girimath’a göre, XRP’nin bir saatlik grafiği, kripto para için yakın gelecekte bir düşüş trendi belirtileri gösteriyor. Fiyatın yükselen kanal arasında hareket ettiğini belirten analist, aşağı yönde bir kırılım bekliyor.

18-20 Mart tarihleri ​​arasında görülen artış, kanalın üst çizgisinde fiyatların artmasına neden oldu. Ancak, büyüme kısa sürdü ve fiyat yükseldiğinde düştü. İniş sırasında, fiyat yine üst çizgiye yükselmeye çalıştı, ancak kanalın direniş görevi gören merkez hattı tarafından durduruldu.

Fiyat, mevcut konumundan, XRP’yi kanalın alt satırına götürecek olan %5-6’lık bir düşüş potansiyeline sahip. Analist XRP fiyatının bu noktada önünde iki yol olduğunu söylüyor: ilk olarak, fiyat yukarı doğru kanal modelini tamamlayarak bozulur; ikinci olarak, fiyat tekrar kanala döner.

Akash Girimath’a göre, RSI de düşüş eğiliminde olduğu için ilk senaryonun gerçekleşme olasılığı daha yüksektir. Fiyat düştükçe RSI, fiyatın 1. veya 2. senaryoyu takip edip etmeyeceğini belirleyen bir toparlanma veya düşüşün aşırı satım bölgesine ulaşacaktır.

XRP senaryo 1’i seçerse analiste göre, %6 ile %16,75 arasında bir düşüş gerçekleşecektir. Bununla birlikte, bunun tersi olursa, kanalın üst çizgisine 0,1728 dolar seviyesine doğru küçük bir dalgalanma olasılığı bulunuyor.

Death Cross Oluşumu

Yukarıdakilerin hepsine ek olarak, düşüş senaryosu death cross oluşumu nedeniyle daha makul görünüyor. Bir ölüm haçı, 50 günlük hareketli ortalama geçişinin 200 günlük hareketli ortalamanın altında olduğu zaman meydana gelir. Bu durumda, sarı çizgi mavi çizginin altına iner. Ölüm haçı tipik olarak daha büyük bir düşüş baskısı anlamına gelir.

İyimser olarak, XRP basitçe %6 düşebilir ve geri toparlayabilir. Bununla birlikte, daha olası bir senaryo %6’lık bir düşüşle başlayan ancak %17’ye kadar uzanan kayıplarla XRP fiyatının 0,1274 dolara ulaşmasıdır.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakAmbcrypto
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar