Anasayfa Altcoin Haberleri Ripple (XRP) XRP Fiyatı için Önemli İddia: “Ripple Token'larının Yarısını Yakabilir”

XRP Fiyatı için Önemli İddia: “Ripple Token’larının Yarısını Yakabilir”

ABONE OL:google-news

Stellar kurucusu ve Ripple Labs’ın kurucularından olan Jed McCaleb, Ripple‘ın XRP’nin yarısını yakabileceği yönündeki çıkışı XRP topluluğunun gündemine oturdu.

Kasım ayının başlarında Stellar Vakfı 4.4 milyar dolar değerinde toplam 55 milyar Stellar’ı (XLM) yakmış, bu olay kripto para topluluğunda büyük ses getirmişti. Stellar Vakfı’nın bu hamlesi merkezileşmeye dönük tartışmaları beraberinde getirmişti. Bu sefer token yakma tarafında tartışmaya konu olan taraf ise Ripple oldu.

Ripple teknoloji direktörü David Schwartz, Ripple tarafından düzenlenen Swell konferansına katılmaktan çok mutlu olduğu yönünde bir tweet attı. Bu tweet’e bir XRP yatırımcısı XRP’nin düşük fiyatından şikayetçi olduğu yönünde bir cevap verdi. Schwartz ise XRP’nin merkezsiz bir dijital varlık olduğunu özellikle vurgulayarak, hiç kimsenin token fiyatını yükseltmek için arzın yarısını yok edemeyeceğinini söyledi.

David Schwartz tweetinde şöyle yazdı: “Ne yazık ki XRP merkezsiz. Yoksa biri birisi çıkıp arzın yarısını yakarak fiyatı 29 cente (0,29 dolar) çıkarabilir.”

Ripple Labs’ın teknolojiden sorumlu yetkilisinin bu kinayeli cevabına ilk tepki Jed McCaleb’den geldi. McCaleb, “Sen neden bahsediyorsun. Ripple, XRP arzının yarısını yakalabilir” ifadelerini kullandı.

Stellar’ın kurucusu ve Ripple Labs’ın kurucularından olan Jed McCaleb, Ripple yetkilisinin sözlerini yalanlayarak Ripple’ın XRP yakabileceği görüşünde. Fiyat açısından son derece önemli olan bu iddiaya cevap olarak David, şirketin faaliyetlerinin sonuç getirmemesi durumunda XRP yakmanın mantıklı olabileceğini söyledi.

Schwartz, token’ların yakılarak yok edilmesi yerine ekosistemin faydasına harcanması gerektiği görüşünde. Buna karşın Schwartz, XRP’leri ortadan kaldırmanın birkaç yolu olduğunu kabul ederek böyle bir şeyin mümkün olduğunu belirtiyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

916BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,359TakipçilerTakip Et
563AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar