Yükleniyor...

XRP için Çarpıcı İddia: İçeriden Bilgi Alınıyor

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, XRP için vadeli işlemlerlerini 6 Ocak'ta başlattı.

Ripple XRP 2

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, XRP için vadeli işlemlerlerini 6 Ocak’ta başlattı. Borsa tarafından yapılan açıklamada, yatırımcıların Ripple’ın XRP’si üzerinden Binance vadeli işlemler platformunda kaldıraç kullanarak vadeli işlemler açabilecekleri ve 75 kata kadar kaldıraç kullanılabileceği belirtildi.

Binance’ın duyurusu sonrası XRP’nin günlük işlem hacminde ciddi bir artış yaşandı. Öte yandan Binance tarafından duyuru yapılmadan önce XRP fiyatlarının yükselmeye başlaması büyük dikkat çekti. Bu durum akıllara “içeriden bilgi alan XRP yatırımcıları mı var” sorusunu getirdi.

CoinMarketCap’in verilerine göre, XRP, 6 Ocak’ta TSİ 11:00’da 0,196 dolardan işlem görüyordu. Günün sonunda ise 0,223 dolara kadar yükseldi. Yani XRP yaklaşık yüzde 14 gibi bir değer kazandı. Şu anda XRP 0,21 dolar seviyesinde bulunuyor.

Beincrypto’dan Daniel Phillips’e göre, içeriden biri Binance’den bilgi aldı ve borsanın duyuru yapmasından önce XRP almaya başladı. Sino Global Capital’in CEO’su Matthew Graham’a göre, Binance duyurusu yapıldığı sırada XRP’nin fiyatı çoktan yüzde 8 yükselmişti.

İçeriden bilgi alarak yapılan işlemler kimi ülkede ciddi bir suç olarak kabul ediliyor. Özellikle ABD’de menkul kıymetler borsasında geçmiş dönemde benzer faaliyette bulunan bazı yatırımcılar 20 yıla kadar varan suçlamalarla yargılanmış, kendilerini savunmak zorunda kalmışlardı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x