Yükleniyor...

XRP Ledger Geliştiricisi, Dolandırıcılık Konusunda Uyardı

XRP Ledger geliştiricisi Wietse Wind, Ripple tarafından yürütülen güncel bir airdrop etkinliği olmadığını belirterek dolandırıcılara karşı uyardı.

xrp ledger

XRP Ledger geliştiricisi Wietse Wind, Ripple tarafından yürütülen güncel bir airdrop etkinliği olmadığını belirterek dolandırıcılara karşı uyardı.

Wind, Ripple tarafından yürütüldüğü varsayılan sahte teklifleri içerek bir ekran görüntüsü paylaştı.

XRP Ledger Geliştiricisi, Kullanıcıları Uyardı

XRP Ledger geliştiricisi yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“XRP airdrop’u yok.
Resmi bir etkinlik yok.
Hediye yok.
Ripple bunu asla yapmayacak.
Tetikte olun”

Sahte hesap kullanılarak yapılan dolandırıcılıklar, yatırımcıların özel anahtarları v.b. gibi hassas bilgilerini elde etmeye çalışmak için kullanılır.

Sosyal medya platformlarının bu dolandırıcıları zamanında tespit etmek için etkili sistemlere sahip olmaması, yatırımcıların dolandırılmasında önemli bir etken olarak görülüyor.

XRP dolandırıcılığı, Twitter gibi sosyal medya platformlarında daha yaygın hale geliyor. Bu hileli planlar, genellikle meşru bir hesabı taklit eden (Ripple CEO’su Brad Garlinghouse gibi) dolandırıcıları içerir.

Dolandırıcılar, genellikle benzer yöntemleri kullansalar da hala bu yöntemle birçok yatırımcıyı dolandırmayı başarmaktadırlar.

Dolandırıcılar, öncelikle kullanıcılardan bir miktarda para bağışlamalarını ve daha sonra airdrop ile ücretsiz token alabileceklerini vadederler. Elbette bu işlemler hiçbir zaman gerçekleşmez ve kullanıcılar paralarını yitirirler.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x