Yükleniyor...

Yapay Zeka Google Aramaları, Bitcoin’i Geçemedi!

Yapay Zeka (AI) terimi için küresel araştırma ilgisi, Google'da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı, Fakat 2017'deki Bitcoin araştırmalarını henüz geçemedi.

Fotoram.io 24

Yapay Zeka (AI) terimi için küresel araştırma ilgisi, Google’da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı, Fakat 2017’deki Bitcoin araştırmalarını henüz geçemedi.

Google Trends verileri, yapay zekanın gündemde olmasına rağmen, 2017’deki Bitcoin’e oranla arka planda kaldığını ortaya koyuyor. Gün geçtikçe global anlamda ses getirmeye devam eden Yapay Zeka sektörüyle ilgili veriler şaşırtmaya devam ediyor. NVIDIA gibi büyük şirketlerin son zamanlarda bu alana yatırım yapıp destekçi olması, Yapay Zeka sektörünü farklı bir boyuta taşımış halde. Google Trends aramalarında 89’a ulaşarak zirve yapan “AI” kelimesi, Bitcoin’in o zamanki en yüksek seviyesi olan 20.000 dolara yaklaştığı Aralık 2017’de ilgisi olan 100’den hala geride seyrediyor.

6ac4c588 a74c 4e7f 9d96 68d0e51019ac

2017’de Bitcoin’e Olan İlgi, Günümüzdeki Yapay Zeka’dan Önde

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2017’de 20.000 dolara yaklaşan BTC, tüm finans piyasalarının dikkatini çekmeyi başarmıştı. Kısa sürede patlama yaparak devasa fiyatlara ulaşması, BTC bazındaki tüm verileri pozitif etkiledi. Bunları en başında Google Trendi geliyordu. O zamanlar Google Trends’te 100 puana ulaşan BTC, günümüzdeki Yapay Zeka Google Trends’e 11 puanlık bir fark attı.

Henüz yeni yeni adımlar atan bir sektör olsa da şimdiden büyük bir ilgi ve kullanım alanı yakalayan Yapay Zeka (AI) ilerki zamanlarda bu liderliğe ortak olacak gibi duruyor. NVIDIA gibi küresel şirketlerinde bu alana dahil olması, diğer şirketleri Yapay Zeka alanına teşvik edip, sektörü gün geçtikte üst sıralara taşıyabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x